Jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS na FOI-ju u Varaždinu

Jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS 2024, Central European Conference on Information and Intelligent Systems svečano je otvorena u srijedu, 18. rujna 2024., na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu. Konferencija, koja traje do 20. rujna, okuplja velik broj znanstvenika, istraživača, predstavnika akademske zajednice i industrije, i to iz 14 zemalja i 3 kontinenta.

Program jubilarne 35. konferencije CECIIS 2024

Uskoro počinje 35. međunarodna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima – CECIIS 2024 (Central European Conference on Information and Intelligent Systems), s ovogodišnjom temom Cyber-Physical and Embedded Systems, koju organizira Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike. Konferencija će se održati od 18. do 20. rujna 2024., a svečano otvorenje bit će održano prvog dana u 09:00 sati u prostorijama Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Na konferenciji se očekuje velik broj znanstvenika, istraživača, projektnih timova i predstavnika domaćih i inozemnih obrazovnih institucija.

FOI studenti upoznali OTP banku u dvodnevnom studentskom posjetu

Kao dio strateškog partnerstva OTP banke i Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike (SUZG FOI), a nastavno na višegodišnju suradnju partnera, realiziran je dvodnevni studijski boravak u OTP banci u Zadru.

11.09.2024, 13:36
Posjet prof. dr. sc. Machdel Matthee, University of Pretoria iz Južne Afrike

Od 15. do 22. rujna 2024. na Fakultetu organizacije i informatike boravi prof. dr. sc. Machdel Matthee sa Sveučilišta Pretoria (eng. University of Pretoria) iz Južne Afrike.

Okvir korištenja alata umjetne inteligencije u nastavi, studentskim radovima i istraživanju na FOI-ju

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike (u daljnjem tekstu: FOI), prepoznaje značajnu ulogu alata umjetne inteligencije (UI) u oblikovanju i unapređenju procesa učenja, poučavanja te znanstveno-istraživačke djelatnosti. Stoga, FOI promiče primjenu alata UI kao sredstva za poticanje inovacija i kreativnosti unutar akademske zajednice, uz istovremeno osiguranje da se korištenje tih alata obavlja na odgovoran, etički prihvatljiv i zakonski reguliran način.

09.09.2024, 08:22
Tribina o upisima na prijediplomske i diplomske studije te više godine studija FOI-ja

Pozivamo studentice i studente na informativnu tribinu o upisima na prijediplomske i diplomske studije FOI-ja kao i na upise u više godine studija, koja će biti održana u četvrtak, 5. rujna 2024. u 14:00 sati u D1 na Fakultetu (2. kat) i putem online platforme BBB (poveznica za pristup).

Upis studenata na diplomske studije

Prijave i upisi u prvu godinu diplomskih studija odvijaju se online u sustavu FOI Upisi. Prijave za upis u sustavu FOI Upisi otvorene su od 26. kolovoza 2024. u 8.00 sati do 17. rujna 2024. u 14.00 sati. Više detalja pročitajte u nastavku.

Poziv studentima da se uključe u FOI Student Buddy program u zimskom semestru 2024./25.

U zimskom semestru ak. godine 2024./25. na FOI dolazi 8-ero stranih studenata. Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja u potrazi je za studentima koji žele upoznati svoje kolege iz inozemstva, sklopiti nova prijateljstva, družiti se, poraditi na engleskom jeziku, uz to se zabaviti ali i pomoći. Želimo da se dolazni studenti osjećaju dobrodošlo te da ih domaći studenti nauče ponešto o Hrvatskoj i Varaždinu. Ako vi želite biti jedan od tih studenata – prijavite se!

Početak nastave u novoj akademskoj godini 2024./2025.

Poštovane kolegice i kolege, objavljen je novi akademski kalendar za sve studije FOI-ja za akademsku godinu 2024./2025. Početak nastave predviđen je za 7. listopada 2024.

FOI s francuskom inženjerskom školom ESIEA-om organizira prvu Ljetnu školu u Varaždinu

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike ove godine po prvi puta organizira Ljetnu školu u suradnji s prestižnom francuskom inženjerskom školom ESIEA, koja se održava tijekom rujna u Varaždinu. Fokusiran na teme iz područja baza podataka, web programiranja i sigurnosti, program Ljetne škole predstavlja novu fazu u dugogodišnjoj i uspješnoj suradnji dviju institucija, koja uključuje redovitu razmjenu studenata i nastavnika te projektnu i druge oblike suradnje.