Laboratorij za umjetnu inteligenciju FOI-ja razvio razvio prototip holografske igraće konzole

U sklopu projekta O_HAI ④ Games - Orkestracija hibridnih metoda umjetne inteligencije za računalne igre, kojeg financira Hrvatska zaklada za znanost, razvijena je hologramska konzola za igranje računalnih igara koja koristi piramidalni display za stvaranje dojma holograma. Laboratorij za umjetnu inteligenciju FOI-ja je u suradnji sa studentima u sklopu kolegija Platforme za razvoj računalnih igara razvio prototip holografske igraće konzole, koristeći se metodom Pepper's Ghost za prikaz holografskog sadržaja. Ova konzola omogućuje prikaz igara u 3D holografskom formatu s piramidalnim zaslonom, koji igračima pruža potpuno novi doživljaj multimedije!

Pridružite nam se u obilježavanju Svjetskog dana zaštite okoliša 2024.

Svjetski dan zaštite okoliša, 5. lipnja, i ove će godine zajedno obilježiti u Varaždinu sastavnice Sveučilišta u Zagrebu: Geotehnički fakultet, Tekstilno-tehnološki fakultet i Fakultet organizacije i informatike. Događaj će se odvijati 4. i 5. lipnja 2024. na prostoru Šetališta Ivana Pavla II. od 10:00 do 15:00 sati.

CECIIS 2024 - Poziv na prijavu radova i paralelnih događanja

U tijeku je poziv za prijavu radova i paralelnih događanja na 35. Međunarodnoj znanstvenoj konferenciji CECIIS 2024, koja će se održati u Varaždinu, na Fakultetu organizacije i informatike od 18. do 20. rujna 2024. Tema konferencije je Cyber-Physical and Embedded Systems, a rok za predaju radova je produljen do 15. svibnja 2024. Objavljeni su i pozvani predavači konferencije!

FOI Alumni dan uz 15 godina alumni udruge FOI-ja

Povodom 15 godina od osnivanja alumni udruge, Fakultet organizacije i informatike s ponosom najavljuje godišnji FOI Alumni dan, koji će se održati u utorak, 28. svibnja 2024. godine, u prostorijama FOI 1 na adresi Pavlinska 2 u Varaždinu s početkom u 16:30 sati. Okosnica događanja bit će okrugli stol s istaknutim alumnijima FOI-ja te umrežavanje i druženje bivših studenata, nastavnika i prijatelja Fakulteta.

Uključite se u projekt Iskustvo zlata vrijedi

Poslovni dnevnik već tradicionalno putem društveno odgovornog projekta “Iskustvo zlata vrijedi” spaja partnere poslodavce sa studentima s invaliditetom s ciljem omogućavanja prakse i lakšeg zapošljavanja u budućnosti. Više o projektu pročitajte u nastavku, a prijavite se putem ove poveznice.

Otvoren je natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ kombiniranom intenzivnom programu (BIP) u Sloveniji

Otvoren je natječaj za prijavu na Erasmus+ kombinirani (blended) intezivni program (BIP) pod nazivom »Organization, Management, & Society«, kojeg organizira Sveučilište u Mariboru. Fizički dio održat će se u Kranju na Fakultetu organizacijskih znanosti od 2. do 7. rujna 2024., a može sudjelovati do 4-ero studenata te 2 nastavnika FOI-ja.Rok za prijavu je 10. svibnja 2024.

Objavljen drugi krug natječaja za stipendiranje studentskih razmjena u više zemalja izvan EU – ak. godina 2024./2025

Sveučilište u Zagrebu objavljuje drugi krug natječaja za studentske razmjene u ak. godini 2024./2025. u okviru bilateralne međunarodne razmjene na sveučilištima u Čileu, Kini, Meksiku, SAD-u i Tajvanu.

Na FOI-ju uskoro Dani međunarodne suradnje - FOI International Days 2024

Sa zadovoljstvom vas pozivamo da nam se pridružite na šesnaestim Danima međunarodne suradnje – FOI International Days 2024 koji će se održati od 15. do 17. svibnja 2024.

Objavljen Natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti u ak. god. 2024./2025.

Objavljen je natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti iz znanstvenoga područja društvenih znanosti, znanstvenoga polja INFORMACIJSKE ZNANOSTI.

Studenti FOI-ja sudjelovali na Automation Summitu u Splitu

Automation Summit godišnja je konferencija na kojoj se okupljaju voditelji na najvišim razinama menadžmenta, stručnjaci iz industrije i vizionari iz cijelog svijeta, željni istraživanja najnovijih dostignuća u automatizaciji i tehnologiji. Ovogodišnje izdanje od 25. do 26. travnja, okupilo je više od 200 takvih sudionika i 20 međunarodnih govornika. Na Automation Summitu sudjelovao je i tim FOI-jevih studenata: Gabrijela Korpar, Matej Gudelj i Niko Rastija, kojima je sudjelovanje omogućila OTP banka, strateški partner FOI-ja. Više u nastavku...

29.04.2024, 13:02