U sklopu kolegija Poduzetnički pothvat održan 1. Sajam studentskih proizvoda

Objavljeno: 15.06.2018

Dana 14. lipnja 2018. godine od 9:30 do 12:00 sati u Vijećnici Fakulteta održan je prvi po redu Sajam studentskih proizvoda.

U sklopu predmeta Poduzetnički pothvat studenti 3. godine preddiplomskog studija Ekonomika poduzetništva kao jednu od aktivnosti imali su osmišljavanje proizvoda koje su zatim prodavali na Sajmu studentskih proizvoda.

Kao što se može vidjeti iz fotogalerije, studenti su bili vrlo kreativni i maštoviti, a pokazali su se i kao uspješni poduzetnici.

Svrha takvog oblika nastavne aktivnosti jest staviti studente u situaciju u kojoj moraju kombinirati ograničene resurse, sami organizirati i provesti proizvodni proces te ponuditi tržištu zanimljiv proizvod. Studenti tako stječu vrijedna iskustva postavljanja cijene proizvoda, uređivanja prodajnog prostora te vježbaju svoje prodajne vještine. Također razumiju da za dodanu vrijednost koju su stvorili na tržištu, zauzvrat dobivaju dodanu vrijednost koju su svojim radom stvorili drugi studentski timovi.

Lekcije koje se na takav način stječu, neće se lako zaboraviti...