Time 4 Science - Predavanje na temu "Studenti s invaliditetom i o njima"

Objavljeno: 07.05.2018

U sklopu projekta Time 4 Science predavanje će održati prof.dr.sc. Lelia Kiš-Glavaš na temu "Studenti s invaliditetom i o njima". Predavanje će se održati u utorak, 8.5.2018., u 10:30 sati u Vijećnici Fakulteta. Promijenili smo vrijeme zbog sjednice Vijeća koja će se održati u 12:00 sati.

Predavanjem će biti obuhvaćen kratak pregled aktualnog stanja potpore studentima s invaliditetom u visokom obrazovanju u Republici Hrvatskoj te prezentiran pregled istraživanja o i sa studentima s invaliditetom u RH a posebice na Sveučilištu u Zagrebu. Teme istraživanja obuhvaćaju područja ocjene učinkovitosti sustava potpore studentima s invaliditetom, informiranja, prednosti pri upisu na studij, prilagodbi u nastavi, edukacije nastavnoga, stručnog i administrativnog osoblja na visokoškolskim institucijama, prilagođenih provjera stečenih kompetencija, vršnjačke potpore, obveza studenata s invaliditetom i viđenja njihove uloge u obrazovanju).

Temeljem prezentiranih praktičnih primjera i radom u manjim grupama, povest će se rasprava o etičkim izazovima u radu sa studentima s invaliditetom u visokom obrazovanju.

Kratko o predavačici:

Lelia Kiš-Glavaš redovita je profesorica u trajnom zvanju zaposlena na Odsjeku za inkluzivnu edukaciju i rehabilitaciju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Područja njezinog znanstvenog interesa obuhvaćaju sustav potpore studentima s invaliditetom u visokom obrazovanju (uspješnost mjera, uloga studenata s invaliditetom), zapošljavanje osoba s invaliditetom (uloga poslodavaca i osoba s invaliditetom, učinci mjera pozitivne diskriminacije, dobrobiti zapošljavanja) i edukacijsko uključivanje (uloga i stavovi učitelja).

Članica je Povjerenstva Vlade RH za osobe s invaliditetom i Nacionalne skupine za unapređenje socijalne dimenzije visokog obrazovanja a od  2007. do 2016. godine bila je predsjednica Povjerenstva za studente s invaliditetom Sveučilišta u Zagrebu.

Prijaviti se možete na sljedećem linku.