POZIV ZA SUDJELOVANJE U VIRTUALNOJ RASPRAVI - "Na muci se poznaju kreativci: Budućnost hrvatskih kreativnih industrija"

Objavljeno: 12.11.2021
na muci se poznaju junaci - panel rasprava

Pozivamo vas da se 17. studenoga u 14:30h pridružite raspravi o razvoju hrvatskog sektora kreativnih i kulturnih industrija pod nazivom "Na muci se poznaju kreativci: Budućnost hrvatskih kreativnih industrija".

POZIV ZA SUDJELOVANJE U VIRTUALNOJ RASPRAVI:

"Na muci se poznaju kreativci: Budućnost hrvatskih kreativnih industrija"

LINK ZA REGISTRACIJU: https://forms.gle/P5zW7GhMWwtmvPoM6

U ime zastupnice u Europskom parlamentu Romane Jerković (SDP, S&D) i Hrvatskog klastera konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija

pozivamo vas da se 17. studenoga u 14:30h pridružite raspravi o razvoju hrvatskog sektora kreativnih i kulturnih industrija. O poteškoćama s kojima se ovaj sektor suočio tijekom pandemije, o položaju umjetnika i kulturnom oporavku u EU-u te o nužnosti razvoja strategije sektora na nacionalnoj razini razgovaraju:

• Romana Jerković, članica Odbora Europskog parlamenta za industriju, istraživanje i energetiku (ITRE) i Odbora za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane (ENVI)
  • Emilija Stručić, Predsjednica Hrvatskog klastera konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija
  • Predrag Fred Matić, član Odbora Europskog parlamenta za kulturu i obrazovanje (CULT) i Odbora za prava žena i rodnu ravnopravnost (FEMM)
  • Ivana Nikolić, Hrvatski klaster konkurentnosti kreativnih i kulturnih industrija

14:30 UVODNA RIJEČ - EU I KREATIVNE INDUSTRIJE. Ima li tu Hrvatske?

14:40 BUDUĆNOST HRVATSKOG SEKTORA KREATIVNIH I KULTURNIH INDUSTRIJA

14:50 PREDSTAVLJANJE IZVJEŠĆA O POLOŽAJU UMJETNIKA I KULTURNOM OPORAVKU U EU

14:55 PRIJEDLOZI MJERA ZA POBOLJŠANJE STANJA U SEKTORU U HRVATSKOJ

15:00 RASPRAVA