U projektu mapiranja kreativnih i kulturnih industrija sudjeluju i članice tima s FOI-ja

Objavljeno: 19.01.2022

U utorak, 18. siječnja 2022. godine održan je 2. sastanak Koordinacijskog tima Radne skupine za mapiranje kreativnih i kulturnih industrija u okviru projekta koji će se provoditi u Varaždinskoj županiji s naglaskom na grad Varaždin. U projektu sudjeluju i predstavnice Laboratorija za poduzetništvo Fakulteta organizacije i informatike, docentica dr. sc. Kristina Detelj te doktorandica i asistentica Ivana Fojs.

Kreativni i kulturni sektor predstavlja velik potencijal za razvoj poduzetništva i zapošljavanje, a samim time i za gospodarski razvoj lokalne zajednice, stoga mapiranje predstavlja osnovu za planiranje daljnjih aktivnosti u području razvoja kreativnih i kulturnih industrija na području grada Varaždina i cijele Varaždinske županije. Na sastankiu je dogovorena daljnja suradnja u izradi metodologije za mapiranje kreativnih i kulturnih industrija, što će biti temelj razvoja na spomenutom području.

Koordinacijski tim projekta čine ravnateljica POU Varaždin Lana Velimirović Vukalović (voditeljica Radne skupine) i suradnica za projekte Sunčica Stanić-Gluhinić, kao i predsjednica Hrvatskog klastera kreativnih i kulturnih industrija Emilija Stručić (ujedno i konzultantica za EU fondove i financije u Tehnološkom parku Varaždin). U Radnu skupinu su osim POU Varaždina, Klastera i FOI-ja, uključeni i predstavnici akademske zajednice, Tehnološkog parka Varaždin, razvojnih agencija grada Varaždina i Varaždinske županije, Centra za mlade P4 te poduzetnici iz područja kreativnih i kulturnih industrija.

Željeni ciljevi projekta definirani na ovom sastanku, bit će predstavljeni i cijeloj Radnoj skupini na idućem sastanku u veljači 2022. godine.