FOI- jevi studenti osvojili prvo mjesto na Esports prvenstvu Hrvatske

Objavljeno: 16.10.2019

FOI Esports ekipa osvojila je 1.mjesto u finalu Esports prvenstva Hrvatske, koje organizira Lvl8 i Udruga Virtualnih Igara. Završnica natjecanja je održana u subotu, 12. listopada 2019. u prostorijama inkubatora Stablo znanja u Studentskom centru u Zagrebu.

Ovo prvo izdanje Esports prvenstva Hrvatske bilo je posvećeno školama i fakultetima, a cilj mu je promovirati odgovorni pristup videoigrama, kako u sferi zabave i edukacije, tako i po pitanju enormnog ekonomskog potencijala gaming industrije.

Studenti FOI-ja Karlo Pavleka, Domagoj Sitar, Sven Cerovec, Lino Zadravec i Branimir Vulama su se natjecali u kategoriji 'League of Legends', a za osvojeno prvo mjesto nagrađeni su sa 7 tisuća kuna.

Povodom ovog iznimnog uspjeha, u dekanatu Fakulteta organizacije i informatike primila ih je danas i dekanica FOI-ja izv. prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, koja im je uz čestitke, poručila da će ih FOI i dalje podržavati u njihovom sudjelovanju na svim natjecanjima.

Još jednom čestitke svim studentima i njihovom mentoru, prof. Damiru Vučiću!