Edukacija volontera Centra za volontiranje i humanitarni rad

U ponedjeljak, 9. ožujka na FOI-ju je održana edukacija za volontere na kojoj je prisustvovalo dvadesetak nastavnika i studenata volontera.

Teme o kojima se educiralo su „Zakon o volonterstvu“, „Etički kodeks“, Hrvatski Paraolimpijski Odbor te Socijalna samoposluga.

Edukacija je započela upoznavanjem volontera, predstavnika Centra za volontiranje i humanitarni rad te predstavnika Hrvatskog Paraolimpijskog Odbora i Socijalne samoposluge. Nakon upoznavanja, gospodin Damir Frntić, ukratko je upoznao volontere sa datumima održavanja natjecanja i zadacima volontera, za svaki pojedini projekt. Zakon o volonterstvu predstavila je izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić. Volonteri su saznali što je to volontiranje, tko se smatra volonterom, koje vrste volontiranja postoje, koja su prava odnosno koje su obveze volontera i koje su prednosti volontiranja. Nakon kratke pauze volonterima je predstavljen Etički kodeks i odrađeni projekti Centra, od strane doc.dr.sc. Violete Vidaček-Hainš. Predstavljeni su ciljevi Etičkog kodeksa, načela i standardi. Posljednje je predstavljena Socijalna samoposluga koju je asistentica Irena Kedmenec ukratko objasnila zanimljivim video uratkom te su dogovorene i prve volonterske akcije.

Zahvaljujemo svim volonterkama i volonterima na dolasku te molimo sve zainteresirane za volontiranje u našem Centru da nam se jave.

Voditeljica centra za volontiranje i humanitarni rad

izv.prof.dr.sc. Sandra Lovrenčić sandra.lovrencic@foi.hr

Koordinatorica volonterskih aktivnosti