Održan informativni sastanak - planiranje aktivnosti volontera

Objavljeno: 12.03.2016

U četvrtak 10. ožujka je na FOI-ju održana edukacija za volontere na kojoj je prisustvovalo dvadesetak studenata volontera i predstavnika Udruga.

Teme o kojima se educiralo bio je Zakon o volonterstvu, Etički kodeks i komunikacijske vještine.

Edukacija je započela pozdravnim govorom dekana FOI-ja prof. dr. sc. Nevenom Vrčekom, a potom je uslijedilo predstavljanje održanih volonterskih aktivnosti u 2015. g. Zatim su svoj rad predstavili: Hrvatski paraolimpijski odbor, Socijalna samoposluga ''Kruh sv. Antuna'' Varaždin, Studentski zbor FOI, Gradski bazeni Varaždin (Noć bazena - humanitarna akcija "Plivajmo za dječji osmijeh"), Udruga Franjo Košćec, Udruga Dudov Svilac, Klub žena Varaždin te Vakuum klub. Zakon o volonterstvu je predstavila izv. prof. dr. sc. Sandra Lovrenčić, dok je izv. prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš predstavila Etički kodeks te komunikacijske vještine volontera.

Zahvaljujemo se Udrugama te volonterkama i volonterima na dolasku te molimo sve zainteresirane za volontiranje u našem Centru da nam se jave.

Voditeljica centra za volontiranje i humanitarni rad
izv. prof. dr. sc. Sandra Lovrenčić, sandra.lovrencic@foi.hr
Koordinatorica volonterskih aktivnosti