Božićna humanitarna akcija na FOI-ju

U duhu božićnih blagdana, sa srcem ispunjenim dobrotom, Studentski zbor Fakulteta organizacije i informatike i Centar za volontiranje i humanitarni rad FOI-ja sa zadovoljstvom najavljuju tradicionalnu Božićnu humanitarnu akciju, koja će se odvijati na FOI-ju u utorak, 12. i srijedu, 13. prosinca 2023.

Hrvatska domaćin najvećeg europskog natjecanja u robotici: u Varaždinu se natječe više od 700 sudionika iz 18 zemalja svijeta

Danas je započelo najveće europsko natjecanje u robotici, a koje će se u Varaždinu održavati do 10. lipnja u varaždinskoj Areni. Riječ je o 4. European RoboCup Junior natjecanju koje se po prvi puta organizira u Hrvatskoj i koje je okupilo oko 730 sudionika iz 18 zemalja, a jedan od suorganizatora je i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu. Svečanosti otvorenja danas je prisustvovala i dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, a jedan od sudaca i mentora na natjecanju je FOI-jev student Ivan Kolarić.

Prezentacije studenskih istraživanja na Sveučilištu Carlow u Sjedinjenim Američkim Državama u Pittsburghu

Na partnerskom Sveučilištu Carlow u Pittsburghu 20.5.2023. godine održavaju se Carlow Scholars' Day (CSD), u kojem sudjeluju i studenti FOI-ja.