Održana međunarodna konferencija o otvorenim podacima u okviru OBZOR2020 TODO projekta

U razdoblju od 28. studenog do 2. prosinca 2022. godine, u sklopu OBZOR2020 projekta TODO (Twinning Open Data Operational), na kojem je i Fakultet organizacije i informatike jedan od partnera, održana je međunarodna konferencija o otvorenim podacima (International Conference on Open Data) pod nazivom Open Data Challenges and Opportunities in Times of Crisis and Growth.

FOI je postao znanstveni partner deep-tech venture buildera 'Nuqleus' – naprednog startup inkubatora

Deep-tech venture builder pod nazivom 'NUQLEUS', napredni startup inkubator, kojeg su pokrenuli Inovacijski centar Nikola Tesla (ICENT) i Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u Zagrebu jučer je predstavljen u Zagrebu, a znanstveni partner projekta je Fakultet organizacije i informatike (FOI) Sveučilišta u Zagrebu. Nuqleus predstavlja unaprjeđenje postojećeg 'SPOCK' startup inkubatora pružajući potporu u komercijalizaciji rezultata znanstvenih istraživanja kroz pomno osmišljen program temeljen na višegodišnjem iskustvu rada s deep-tech startupima, pod vodstvom Matije Srbića (FER).

Drugi dan konferencije CECIIS u znaku znanstvenih sekcija i projektnih aktivnosti

Drugi dan međunarodne znanstvene konferencije CECIIS 2022 je osim prezentacija znanstveno istraživačkih radova domaćih i inozemnih znanstvenika, protekao i u znaku projektnih aktivnosti.

U Dubrovniku svečano otvorena CECIIS 2022 konferencija

Nakon 32 godine održavanja u Varaždinu, 33. Međunarodna znanstvena konferencija Central European Conference on Information and Intelligent Systems - CECIIS 2022 je danas, 21. rujna 2022., svečano otvorena u prostorima Sveučilišta u Dubrovniku, i to prvi put u gradu Dubrovniku.

Uspješno završen projekt Edu4Games na konferenciji "Game over"

U Zagrebu je u ponedjeljak 21.3.2022. godine održana završna konferencija projekta Edu4Games na kojem je FOI sudjelovao kao projektni partner.