Blagdanska čestitka
Poštovani korisnici,

djelatnici Knjižnice Fakulteta organizacije i informatike žele vam sretan Božić te sretnu, zdravu i uspješnu novu 2022. godinu!

Knjižnica će biti zatvorena od 24. prosinca 2021. do 6. siječnja 2022. godine.
S radom počinje 7. siječnja 2022. prema ustaljenom radnom vremenu.

21.12.2021, 13:42
Izložba Prof. dr. sc. Miroslavu Žugaju, professoru emeritusu u spomen

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike poziva Vas na izložbu postavljenu u spomen na Prof. dr. sc. Miroslava Žugaja, professora emeritusa (1940. - 2021.), koja prikazuje profesorova postignuća u privatnom, poslovnom, znanstveno-istraživačkom i nastavnom radu.

Izložba je postavljena u sklopu obilježavanja Dana Fakulteta 2021. godine i može se razgledati u čitaonici Knjižnice od 16. do 23. prosinca 2021. godine od 8:00 do 18:00 sati.

15.12.2021, 00:00
Knjižnica FOI-ja sudjelovala na međunarodnom stručnom skupu „Knjižnice i UN Agenda 2030: uloga knjižnica u promicanju održivog razvoja“

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike sudjelovala je na međunarodnom stručnom skupu „Knjižnice i UN Agenda 2030: uloga knjižnica u promicanju održivog razvoja“ s posterskim izlaganjem pod nazivom UDC 502 The environment and its protection”.
Cilj skupa bio je razmjena iskustava knjižničara vezanih uz zelene teme, važnost usvajanja vještina i znanja o ekološkoj tematici radi podizanja svijesti o važnosti zaštite okoliša i održivom razvoju.

10.12.2021, 00:00
Dan hrvatskih knjižnica 11. studenog 2021.

Dan hrvatskih knjižnica ustanovilo je Hrvatsko knjižničarsko društvo s ciljem bolje vidljivosti i prepoznatljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti u javnosti, upoznavanja s mnogostrukim i važnim poslanjem i ulogom knjižnica u informiranju, obrazovanju i kulturi pojedinaca i zajednice u cjelini te opovrgavanje stereotipnih predodžbi o knjižnicama i knjižničarima.
37. skupština Hrvatskoga knjižničarskog društva, održana u Tuhelju 30. rujna 2010., odlučila je da se 11. studenog, na dan kada je 1960. godine Sabor NRH donio ukaz o proglašenju prvog Zakona o bibliotekama, obilježava kao Dan hrvatskih knjižnica.

11.11.2021, 00:00
Potpisan sporazum o suradnji na implementaciji i održavanju CroRIS-a

U četvrtak, 4. studenog 2021. potpisan je sporazum o suradnji između Ministarstva znanosti i obrazovanja, Srca i Instituta Ruđer Bošković na implementaciji i održavanju nacionalnog informacijskog sustava znanosti (CroRIS-a). Ovim sporazumom osigurani su preduvjeti za daljnju uspješnu izgradnju i implementaciju te održavanje i budući razvoj CroRIS-a.

Više o suradnji i ciljevima sporazuma pročitajte na službenoj stranici Srca.

05.11.2021, 23:00
Repozitorij otvorenog znanja Svjetske banke

Repozitorij otvorenog znanja Svjetske banke (World Bank Open Knowledge Repository - OKR) službeno je mjesto za istraživačke rezultate i spoznaje Svjetske banke. Svjetska banka najveći je pojedinačni izvor znanja o razvoju, njezin cilj je potaknuti inovacije i omogućiti svakome u svijetu da koristi znanje Banke za poboljšanje života onih koji žive u siromaštvu.

02.11.2021, 11:18
Sustainable Development Goals Online - slobodni pristup u studenom 2021.

Sustainable Development Goals Online (SDG online) je bogata zbirka akademskih sadržaja, poglavlja u knjigama, članaka iz časopisa i obrazovnih materijala o održivom razvoju, koja u mjesecu studenom 2021. godine omogućava besplatan pristup sadržajima vezanim uz Cilj 13: Djelovanje na klimu.

01.11.2021, 00:00
Otvoren probni pristup: IGI Global e-Books & e-Journals

Ured za koordinaciju nabave e-izvora je na Portalu za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu objavio vijest da je otvoren probni pristup na e-knjige i e-časopise izdavača IGI Global.
Na InfoSci platformi nalaze se multidisciplinarne zbirke koje sadrže više od 8000 naslova s cjelovitim tekstom. Udaljeni pristup na InfoSci platformu izvan IP mreže ustanove moguć je odabirom proxy poslužitelja. Probni pristup traje do 20. studenoga 2021. godine.

22.10.2021, 14:03
Radionice Knjižnice za brucoše

Drage kolegice i kolege brucoši,
kako je Knjižnica prvo mjesto odakle kreće potraga za literaturom potrebnom za pripremu ispita i pisanje radova, vrlo je važno da studenti saznaju kako na najjednostavniji i najučinkovitiji način doći do svih potrebnih izvora literature.
Tako na primjer Mrežni katalog okuplja svu građu koju Knjižnica posjeduje, a uređen je na način da daje detaljan prikaz o samoj publikaciji kao i njezinoj dostupnosti. Tu su i ostali mrežni izvori, kao i niz drugih korisnih informacija.
Knjižnica svojom podrškom i uslugama omogućava lakše i

21.10.2021, 14:02
EFZG digitalna knjižnica

Fakultet organizacije i informatike sklopio je ugovor s Ekonomskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu o korištenju njihove zbirke EFZG Digitalna knjižnica. Zbirka sadrži publikacije i materijale u digitalnom obliku čiji je nakladnik ili sunakladnik Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Korištenje zbirke omogućeno je studentima i zaposlenicima Fakulteta organizacije i informatike. Zbirci se pristupa s mrežne stranice Knjižnice FOI-ja. Pristup zbirci moguć je putem pristupnih podataka koje možete zatražiti u Knjižnici FOI-ja.

19.10.2021, 11:12