Održan kick-off sastanak i istraživačka radionica u sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA

U sklopu novog FOI-jevog projekta TRUELA, u utorak, 5. ožujka 2024. održan je kick-off sastanak i istraživačka radionica. Sastanak, održan u hibridnom formatu (na FOI-ju i online), vodila je prof. dr. sc. Blaženka Divjak, glavna istraživačica i voditeljica projekta. Radi se o projektu ukupne vrijednosti 120.000 EUR, financiranom od strane Hrvatske zaklade za znanost, kojem je cilj razviti nove pristupe i metode analitike učenja i umjetne inteligencije koje koriste velike količine podataka generirane (prvenstveno) u sustavima za upravljanje učenjem.

Tridesetpetogodišnja tradicija međunarodne znanstvene konferencije CECIIS u organizaciji Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike

Međunarodna znanstvena konferencija o informacijskim i inteligentnim sustavima Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS) već 35 godina na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike predstavlja ključnu 'platformu' razvoja znanstvenicima i istraživačima, koji se bave razvojem i primjenom metoda i tehnika u području informacijskih i inteligentnih sustava. Osnovana 1989. godine, konferencija CECIIS, koja se svake godine održava u Hrvatskoj stekla je hvalevrijedan kredibilitet u međunarodnoj znanstvenoj zajednici tijekom protekla tri i pol desetljeća. Njezina trajna tradicija ogleda se u sve većem sudjelovanju, broju prihvaćenih radova te porastu pratećih znanstvenih i stručnih aktivnosti.

Međunarodna konferencija CRODMA 2024 ove godine u listopadu, poziv za prijavu radova otvoren

Objavljen je poziv za prijavu radova za konferenciju CRODMA 2024, koja će se održati u Varaždinu od 24. do 25. listopada 2024. godine, a koju i ove godine organizira udruga CRODMA, uz potporu i suorganizaciju SUZG FOI. Prihvaćeni radovi bit će objavljeni u e-Zborniku radova čiji su izdavači CRODMA i Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti – HAZU. Rok za predaju sažetaka je 29. veljače 2024., a više informacija možete pronaći na web stranici 2024. – Crodma.

Najava 31. radionice za doktorande

U petak, 12. siječnja 2024. s početkom u 14:00h održat će se putem BBB sustava 31. radionica za doktorande. Radionica će započeti zanimljivim pozvanim predavanjem pod nazivom „Veliki jezični modeli i alati za generiranje teksta“ koje će održati prof. dr. sc. Ana Meštrović (Sveučilište u Rijeci, Fakultet informatike i digitalnih tehnologija). Nakon pozvanog predavanja doktorandice i doktorandi će prezentirat svoje istraživačke ideje.