Otvorena jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS na FOI-ju u Varaždinu

Jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS 2024, Central European Conference on Information and Intelligent Systems svečano je otvorena u srijedu, 18. rujna 2024., na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu. Konferencija, koja traje do 20. rujna, okuplja velik broj znanstvenika, istraživača, predstavnika akademske zajednice i industrije, i to iz 14 zemalja i 3 kontinenta.

Natječaj - docent i asistent

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike raspisuje N A T J E Č A J za izbor
1. jednog nastavnika na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta u području društvenih znanosti, polju informacijske znanosti, za grupu kolegija vezanih uz baze podataka na Katedri za teorijske i primijenjene osnove informacijskih znanosti
2. jednog suradnika na suradničko radno mjesto asistenta u području društvenih znanosti, polju informacijske znanosti, na projektu Hrvatske zaklade za znanost “Razvoj karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti“ (NPOO-DOK-2023-10)

18.09.2024, 07:17
Poništenje natječaja - asistenti

Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike objavljuje PONIŠTENJE NATJEČAJA za tri suradnička radna mjesta asistenta.

18.09.2024, 07:00
Izložba povodom 35. godišnjice konferencije CECIIS

Povodom održavanja 35. međunarodne znanstvene konferencije Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS) koja će se održati na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike u vremenu od 18. do 20. rujna 2024. godine postavljena je izložba pod zazivom IS, IIS, CESIIS posvećena jubilarnoj 35-oj godišnjici konferencije.

17.09.2024, 14:26
Probni pristup: Scopus AI

Izdavač Elsevier omogućio je hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici probni pristup novom alatu za pretraživanje koji je vođen generativnom umjetnom inteligencijom – Scopus AI.
Alat je dostupan na početnoj stranici baze podataka Scopus.
Probni pristup traje do 15. listopada 2024. godine.

17.09.2024, 09:44
8. Interkatedarski skup poslovne informatike: "Stanje i iskustva u poslovnoj informatici – prošlost, sadašnjost i budućnost"

Osmi interkatedarski skup poslovne informatike pod nazivom "Stanje i iskustva u poslovnoj informatici – prošlost, sadašnjost i budućnost" održat će se tijekom konferencije CECIIS 2024 u četvrtak, 19. rujna 2024., od 12 do 15 sati u Vijećnici FOI-ja (FOI, Pavlinska 2, Varaždin).

Program jubilarne 35. konferencije CECIIS 2024

Uskoro počinje 35. međunarodna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima – CECIIS 2024 (Central European Conference on Information and Intelligent Systems), s ovogodišnjom temom Cyber-Physical and Embedded Systems, koju organizira Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike. Konferencija će se održati od 18. do 20. rujna 2024., a svečano otvorenje bit će održano prvog dana u 09:00 sati u prostorijama Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Na konferenciji se očekuje velik broj znanstvenika, istraživača, projektnih timova i predstavnika domaćih i inozemnih obrazovnih institucija.

FOI studenti i nastavnici već četvrtu godinu zaredom sudjelovali na Erasmus+ BIP-u na Fakultetu za organizacijske znanosti u Kranju

U organizaciji Fakulteta za organizacijske znanosti (FOV) Sveučilišta u Mariboru je od 26. kolovoza do 13. rujna 2024. održan Erasmus+ kombinirani intenzivni program (BIP) pod nazivom „4th BIP International Summer School »Organization, Management and Society« FOV 2024“. U programu je sudjelovalo troje studenata i dvoje nastavnika s FOI-ja.

Obavijest o odabiru kandidata – Matej Mihaljević, mag. inf.

Na temelju objavljenog natječaja za izbor jednog suradnika na radno mjesto asistenta za područje društvenih znanosti, polje informacijske znanosti, za grupu kolegija vezanih uz razvoj programskih proizvoda i upravljanje kvalitetom na Katedri za razvoj informacijskih sustava, obavještavamo vas da je na navedeno radno mjesto odabran Matej Mihaljević, mag. inf.

13.09.2024, 09:56
Završni projektni sastanak na projektu OOP4FUN

Od 4. do 6. rujna 2024. godine održan je završni projektni sastanak u sklopu projekta “Objektno-orijentirano programiranje na zabavan način” (OOP4FUN) koji je održan u Srbiji na partnerskim ustanovama, a na kojem su sudjelovali predstavnici projektnog tima s FOI-ja, izv. prof. dr. sc. Goran Hajdin i izv. prof. dr. sc. Dijana Plantak Vukovac.

11.09.2024, 14:21