Objavljen Natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti u ak. god. 2024./2025.

Objavljen je natječaj za upis studenata na doktorski studij Informacijske znanosti za stjecanje akademskog stupnja doktora znanosti iz znanstvenoga područja društvenih znanosti, znanstvenoga polja INFORMACIJSKE ZNANOSTI.

FOI održao Dan otvorenih vrata - stigli maturanti iz cijele Sjeverozapadne Hrvatske

U sklopu ovogodišnje nacionalne manifestacije Festival znanosti, u četvrtak, 25. travnja 2024. od 12:00 do 14:00 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2), sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, održan je Dan otvorenih vrata namijenjen maturantima te široj zainteresiranoj javnosti. Cilj Dana otvorenih vrata bio je upoznati učenike završnih razreda srednjih škola (prvenstveno 3. i 4. razreda), a potencijalno i naše buduće studente sa studijskim programima FOI-ja, koje maturanti mogu upisati nakon što polože ispite državne mature. Odaziv je maturanata, srednjoškolskih nastavnika, pa čak i roditelja bio je velik, a stigli su s područja cijele Sjeverozapadne Hrvatske!

Luka Brlek, Senior Frontend Developer iz Speck-a gost je drugog FOI-jevog podcasta

Luka Brlek je 2011. godine završio studij Informacijski i poslovni sustavi na Fakultetu organizacije i informatike, a danas radi na seniorskoj poziciji u poduzeću Speck, gdje se bavi izradom dizajna i razvojem novih značajki te eCommerce i B2B aplikacija. Emisiju FOI Business Talks pogledajte u srijedu, 24. travnja 2024. u 18:00 sati putem FOI FB i YT kanala.

Pozvano predavanje: doc. dr. sc. Aleksander Radovan

U ponedjeljak, 22. travnja 2024. u 10:15 sati (FOI 2) na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava bit će održano pozvano predavanje koje će održati doc. dr. sc. Aleksander Radovan.

Raspored kolokvija za ljetni semestar 2023./2024.

Objavljen je raspored kolokvija u ljetnom semestru akademske godine 2023./2024. za prijediplomske i diplomske studije te za stručni studij ITDP/PITUP Varaždin.

Potpisan Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima s tvrtkom Siemens Energy d.o.o.

Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima između Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike i tvrtke Siemens Energy d.o.o. danas su u Varaždinu na FOI-ju potpisali dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i predsjednik Uprave Siemens Energy d.o.o. Boris Miljavac, uz prisustvo ministra gospodarstva i održivog razvoja Damira Habijana. Sporazum je potpisan u cilju dugoročne znanstvene, tehničke i stručne suradnje na području istraživanja i razvoja, a posebice na projektima razvoja novih tehnologija. Današnjem sastanku su prisustvovali i prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić.

Održan Welcome week za strane studente – ljetni semester ak. godine 2023./2024.

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja održao je od 27. veljače do 1. ožujka 2024. godine tzv. Tjedan dobrodošlice za dolazne inozemne studente, koji će putem programa mobilnosti Erasmus+ te bilateralnih sporazuma na FOI-ju studirati u ljetnom semestru ak. godine 2023./24.

Obavijest - raspored nastave za ITDP i PITUP

Objavljeni su rasporedi nastave za studije ITDP i PITUP u centrima Zagreb, Sisak, Križevci i Zabok za ljetni semestar 2023./2024.

02.03.2024, 14:17
Kolegiji koji se neće izvoditi u ljetnom semestru na sveučilišnim i stručnim studijima ak. godine 2023./2024.

U nastavku pogledajte koji kolegiji se neće izvoditi u ljetnom semestru na sveučilišnim i stručnim studijima ak. godine 2023./2024.

28.02.2024, 09:01
Objavljen je natječaj za Erasmus+ studijski boravak studenata u ak. godini. 2024./25.

Obavještavamo studente FOI-ja da je Sveučilište u Zagrebu otvorilo natječaj za odlazak na Erasmus+ studijski boravak (razmjenu) u zimskom i ljetnom semestru ak. godine 2024./25. Natječaj je otvoren do 4. ožujka 2024.