Ministar Šime Erlić obišao Vilu Oršić i lokaciju budućeg Regionalnog centra za predinkubaciju u pametnoj industriji – strateški projekt FOI-ja i Grada Varaždina u ITU mehanizmu

Ministar regionalnoga razvoja i fondova EU, Šime Erlić, posjetio je Varaždin te održao radni sastanak s gradonačelnikom Nevenom Bosiljem i ostalim sudionicima na temu strateških projekata Urbanog područja Varaždin. Jedan od ključnih projekata je Regionalni centar za predinkubaciju u pametnoj industriji, koji će se graditi uz Vilu Oršić u samom centru Varaždina, pod vodstvom Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike. Lokaciju su zajedno s ministrom i gradonačelnikom obišle i dekanica FOI-ja prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i voditeljica projekta Regionalnog centra prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep.

Radni sastanak i radionica projekta HELA na jubilarnoj 35. CECIIS konferenciji u Varaždinu

U okviru 35. jubilarne međunarodne konferencije Central European Conference on Information and Intelligent Systems (CECIIS), koja se održava u Varaždinu, organizirani su radni sastanak i radionica projekta Hrvatske zaklade za znanost pod nazivom „HELA – Improving HEI maturity to implement learning analytics“ (Podizanje zrelosti visokih učilišta za implementaciju analitika učenja).

Sveučilišni izborni kolegij 'Vršnjačka potpora'

Zanima te kolegij koji nudi super kombinaciju teorijskih znanja i praktičnih vještina koje možeš primijeniti u praksi već isti semestar? Upiši jedan od modela sveučilišnog izbornog kolegija „Vršnjačka potpora studentima s
invaliditetom“!

Jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS na FOI-ju u Varaždinu

Jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS 2024, Central European Conference on Information and Intelligent Systems svečano je otvorena u srijedu, 18. rujna 2024., na Fakultetu organizacije i informatike (FOI) u Varaždinu. Konferencija, koja je potrajala do 20. rujna, okupila je velik broj znanstvenika, istraživača, predstavnika akademske zajednice i industrije, i to iz 14 zemalja i 3 kontinenta.

8. Interkatedarski skup poslovne informatike: "Stanje i iskustva u poslovnoj informatici – prošlost, sadašnjost i budućnost"

Osmi interkatedarski skup poslovne informatike pod nazivom "Stanje i iskustva u poslovnoj informatici – prošlost, sadašnjost i budućnost" održan je tijekom konferencije CECIIS 2024 u četvrtak, 19. rujna 2024. na FOI-ju u Varaždinu.

Program jubilarne 35. konferencije CECIIS 2024

Uskoro počinje 35. međunarodna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima – CECIIS 2024 (Central European Conference on Information and Intelligent Systems), s ovogodišnjom temom Cyber-Physical and Embedded Systems, koju organizira Sveučilište u Zagrebu Fakultet organizacije i informatike. Konferencija će se održati od 18. do 20. rujna 2024., a svečano otvorenje bit će održano prvog dana u 09:00 sati u prostorijama Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu. Na konferenciji se očekuje velik broj znanstvenika, istraživača, projektnih timova i predstavnika domaćih i inozemnih obrazovnih institucija.

Posjet prof. dr. sc. Machdel Matthee, University of Pretoria iz Južne Afrike

Od 15. do 22. rujna 2024. na Fakultetu organizacije i informatike boravi prof. dr. sc. Machdel Matthee sa Sveučilišta Pretoria (eng. University of Pretoria) iz Južne Afrike.

Asistentica Barbara Šlibar obranila svoj doktorski rad

U srijedu, 4. rujna 2024. godine, asistentica Barbara Šlibar obranila je svoj doktorski rad pod nazivom Quality assessment of open datasets metadata (Procjena kvalitete metapodataka otvorenih skupova podataka).

Upis studenata na diplomske studije

Prijave i upisi u prvu godinu diplomskih studija odvijaju se online u sustavu FOI Upisi. Prijave za upis u sustavu FOI Upisi otvorene su od 26. kolovoza 2024. u 8.00 sati do 17. rujna 2024. u 14.00 sati. Više detalja pročitajte u nastavku.

EFZG i FOI na zajedničkom sastanku u Varaždinu o jačanju međuinstitucijske suradnje

U petak, 30. kolovoza 2024., u Varaždinu je održan sastanak Uprave FOI-ja i Uprave EFZG-a te prorektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Jurice Pavičića.