FOI održao Dan otvorenih vrata - stigli maturanti iz cijele Sjeverozapadne Hrvatske

U sklopu ovogodišnje nacionalne manifestacije Festival znanosti, u četvrtak, 25. travnja 2024. od 12:00 do 14:00 sati na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (Pavlinska 2), sastavnice Sveučilišta u Zagrebu, održan je Dan otvorenih vrata namijenjen maturantima te široj zainteresiranoj javnosti. Cilj Dana otvorenih vrata bio je upoznati učenike završnih razreda srednjih škola (prvenstveno 3. i 4. razreda), a potencijalno i naše buduće studente sa studijskim programima FOI-ja, koje maturanti mogu upisati nakon što polože ispite državne mature. Odaziv je maturanata, srednjoškolskih nastavnika, pa čak i roditelja bio je velik, a stigli su s područja cijele Sjeverozapadne Hrvatske!

Luka Brlek, Senior Frontend Developer iz Speck-a gost je drugog FOI-jevog podcasta

Luka Brlek je 2011. godine završio studij Informacijski i poslovni sustavi na Fakultetu organizacije i informatike, a danas radi na seniorskoj poziciji u poduzeću Speck, gdje se bavi izradom dizajna i razvojem novih značajki te eCommerce i B2B aplikacija. Emisiju FOI Business Talks pogledajte u srijedu, 24. travnja 2024. u 18:00 sati putem FOI FB i YT kanala.

Pozvano predavanje: doc. dr. sc. Aleksander Radovan

U ponedjeljak, 22. travnja 2024. u 10:15 sati (FOI 2) na kolegiju Sigurnost informacijskih sustava bit će održano pozvano predavanje koje će održati doc. dr. sc. Aleksander Radovan.

Raspored kolokvija za ljetni semestar 2023./2024.

Objavljen je raspored kolokvija u ljetnom semestru akademske godine 2023./2024. za prijediplomske i diplomske studije te za stručni studij ITDP/PITUP Varaždin.

Potpisan Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima s tvrtkom Siemens Energy d.o.o.

Sporazum o suradnji na istraživačkim i razvojnim projektima između Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta organizacije i informatike i tvrtke Siemens Energy d.o.o. danas su u Varaždinu na FOI-ju potpisali dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i predsjednik Uprave Siemens Energy d.o.o. Boris Miljavac, uz prisustvo ministra gospodarstva i održivog razvoja Damira Habijana. Sporazum je potpisan u cilju dugoročne znanstvene, tehničke i stručne suradnje na području istraživanja i razvoja, a posebice na projektima razvoja novih tehnologija. Današnjem sastanku su prisustvovali i prodekani izv. prof. dr. sc. Zlatko Stapić i izv. prof. dr. sc. Ivan Malbašić.

Održan Welcome week za strane studente – ljetni semester ak. godine 2023./2024.

Ured za međunarodnu suradnju FOI-ja održao je od 27. veljače do 1. ožujka 2024. godine tzv. Tjedan dobrodošlice za dolazne inozemne studente, koji će putem programa mobilnosti Erasmus+ te bilateralnih sporazuma na FOI-ju studirati u ljetnom semestru ak. godine 2023./24.

Obavijest - raspored nastave za ITDP i PITUP

Objavljeni su rasporedi nastave za studije ITDP i PITUP u centrima Zagreb, Sisak, Križevci i Zabok za ljetni semestar 2023./2024.

02.03.2024, 14:17
Kolegiji koji se neće izvoditi u ljetnom semestru na sveučilišnim i stručnim studijima ak. godine 2023./2024.

U nastavku pogledajte koji kolegiji se neće izvoditi u ljetnom semestru na sveučilišnim i stručnim studijima ak. godine 2023./2024.

28.02.2024, 09:01
Objavljen je natječaj za Erasmus+ studijski boravak studenata u ak. godini. 2024./25.

Obavještavamo studente FOI-ja da je Sveučilište u Zagrebu otvorilo natječaj za odlazak na Erasmus+ studijski boravak (razmjenu) u zimskom i ljetnom semestru ak. godine 2024./25. Natječaj je otvoren do 4. ožujka 2024.

Otvorene prijave za 'Speck Product Academy'

U svijetu gdje digitalne inovacije oblikuju način na koji poslujemo i živimo, Product Manageri imaju ključnu ulogu u vođenju proizvoda od ideje do uspjeha na tržištu. Oni su katalizatori inovacija, most između korisnika i razvojnog tima, te stratezi koji vode proizvod kroz ciklus razvoja. Stoga je važno imati stručnjake koji su opremljeni potrebnim znanjem i vještinama kako bi iskoristili potencijal novih proizvoda i tehnoloških rješenja. Upravo je zato ove godine, prvi put, u sklopu Speck Academy, organizirana 'Product Academy'. Osmišljena kako bi pružila studentima i pojedincima završnih godina sveučilišnih studija priliku da steknu duboko razumijevanje upravljanja proizvodima i osposobljenost za uspješno vođenje proizvoda.