Započela međunarodna ljetna škola - "Ethical Hacking and Incident Response"

U ponedjeljak 6. srpnja 2015. je na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela međunarodna ljetna škola „Ethical Hacking and Incident Response“ (EHIR). Ljetna škola trajat će tjedan dana.

Ljetnu školu organizirali su Laboratorij za otvorene sustave i sigurnost i Ured za međunarodnu suradnju Fakulteta organizacije i informatike u suradnji s partnerskim sveučilištima Hogeschool van Amsterdam (Amsterdam University of Applied Sciences) iz Nizozemske i University of Salford iz Velike Britanije. U ljetnoj školi sudjeluje 15 stranih studenata i 10 FOI studenata.

Program ljetne škole organiziran je u dva glavna dijela: nastava i praktični dio (rješavanje zadatka po timovima). Studenti su podijeljeni u 6 timova te moraju međusobno surađivati kako bi uspješno završili zadatak i ispunili sve uvjete.

Predavači su:

• dr.sc. Tonimir Kišasondi (FOI),
  • dr. Ali Dehghantanha (University of Salford),
  • Arnim Eijkhoudt (HvA) i
  • Tomislav Androš (Diverto Security).

Osim formalnog dijela, za studente su organizirana razna druženja i teambuildinzi.

Više informacija o EHIR ljetnoj školi može se pronaći na web stranicama: http://ehir.foi.hr/index.html

Slike s prvog dana ljetne škole EHIR možete vidjeti u priloženoj fotogaleriji: