Volonteri FOI-ja u akciji 'Hrvatska volontira'

Objavljeno: 24.05.2017

Centar za volontiranje i humanitarni rad Fakulteta organizacije i informatike Varaždin, Sveučilišta u Zagrebu i ove se je godine uključio u manifestaciju Hrvatska volontira. Ove godine manifestacija se je održavala od ponedjeljka, 22. do subote, 27. svibnja 2017. godine. Ovom manifestacijom se želi ukazati na značaj svakog pojedinca u društvu te pokazati kako svatko ima pravo i odgovornost dati svoj doprinos koji će se cijeniti.

Izv. prof. dr. sc Sandra Lovrenčić, voditeljica Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI-ja zajedno s koordinatoricom volonterskih aktivnosti izv. prof. dr. sc. Violetom Vidaček-Hainš te studentskom koordinatoricom Josipom Cvrlja osmislila je akciju čišćenja i uređivanja okoliša zgrada FOI 1 (Pavlinska 2) i FOI 2 (Ul. kralja Petra Krešimira IV 15). Akcija se je održala u utorak 23. svibnja 2017. godine u razdoblju od 14:00 do 17:00 sati.

Zadaci volontera su bili čišćenje okoliša, uređenje staza, sakupljanje smeća i uklanjanje korova, a cilj akcije bio je promoviranje volontiranja i pomoć lokalnoj zajednici. Volontirajući svaki volonter kvalitetno je iskoristio svoje vrijeme, stekao nova poznanstva i iskustva.

FOI zahvaljuje i čestita voditeljicama i studentima na još jednoj uspješnoj organizaciji.