Tjedan Festivala znanosti na FOI-ju

Objavljeno: 06.04.2018

U tjednu od 16. do 19. travnja 2018. u sklopu nacionalne manifestacije Festival znanosti 2018, na Fakultetu organizacije i informatike održat će se cijeli niz događanja. Fakultet organizacije i informatike tom prilikom otvara vrata i poziva predškolski uzrast djece, osnovnoškolce, srednjoškolce, studente, ali i sve zainteresirane da dođu na neko od zanimljivih događanja.

Teme ovogodišnjeg Festivala znanosti na FOI-ju jesu:

• 16. 04. 2018. – od 10:00 do 13:00h - Kako rade računala?  / Znanstvena otkrića u očima djece - Sastavni dio radionice je izložba dječjih likovnih radova na temu znanosti i znanstvenih otkrića. Voditeljica: izv. prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš, psihologinja i komunikologinja.

Sudjeluju volonteri Centra za volontiranje i humanitarni rad FOI. Sudjeluju polaznici predškolske grupe Dječjeg vrtića „Varaždin“ Dravska (odgojiteljice Renata Popović i Narcisa Nađ) i učenici 4.b razreda iz V OŠ Varaždin (Učiteljica Dubravka Novak).

• 17. 04. 2018. – od 10:00 do 14:00h - Dan otvorenih vrata FOI-ja (dvorana 3 i dvorana 4, FOI 1)
    Vrata Fakulteta bit će otvorena svim zainteresiranim posjetiteljima. Želja nam je pokazati učenicima i našim budućim studentima kako izgleda uobičajeni dan FOI studenta.

• 18. 04. 2018. - od 10:00 do 12:00h - Zabava i učenje u razvoju mobilnih aplikacija i Prezentacija sprave za mjerenje jačine stiska ruke (dvorana 1, FOI 2) – za osnovnoškolce. Voditelji: doc. dr. sc. Zlatko Stapić i Mišo Đeko, mag. inf.
    Cilj je pojasniti aktivnosti razvoja mobilnih aplikacija.

• 19. 04. 2018. - od 10:00 do 12:00h – radionica Ljestvica svemirskih udaljenosti (Vijećnica, FOI 1) – za srednjoškolski uzrast, ne zahtjeva predznanja matematike i fizike, a prepuna je prelijepih slika i fotografija.
    Voditelj: doc. dr. sc. Zlatko Erjavec