Radionica udruge Zamisli

Objavljeno: 12.05.2016

Sastanak mladih i donositelja odluka o podršci studentima s invaliditetom održan je 7. travnja 2016. u Kući Europe u Zagrebu. Cilj projekta "Podrška studentima s invaliditetom", u sklopu kojeg je rasprava održana, je pomoći razvijanju kvalitetnog i održivog sustava podrške studentima s invaliditetom kroz strukturirani dijalog relevantnih dionika iz područja visokog obrazovanja.

Kako bi definirali kakva je sve podrška potrebna i čija je to odgovornost, sudionici (većinom studenti s invaliditetom, ali i profesori drugih fakulteta te neki državni dužnosnici) su u manjim grupama raspravljali o 10 tema, razgovarajući u grupama 10 minuta na svaku temu. Neke od tema bile su: Zakonski okvir na temelju kojeg se provodi podrška studentima s invaliditetom, Podrška studentima s invaliditetom – čija je to odgovornost?, Što podrazumijeva jednako obrazovanje za sve?, Studenti s invaliditetom – zauzimanje za svoja prava... Na posljetku su zaključili da samo zajednički možemo pomaknuti prepreke na koje studenti s invaliditetom nailaze tijekom obrazovanja. U tome i mladi i institucije imaju svatko svoj dio odgovornosti.