Proljetni Student Tech Club na Fakultetu organizacije i informatike

Microsoft Student Partneri u Varaždinu organiziraju 5. Student Tech Club druženje koje će se održati 28.4.2014. u dvorani D7 s početkom u 19:00 sati. Ovo je ujedno i prvo STC druženje ove akademske godine.

Za prvi STC ove akademske godine pripremili smo vam zanimljiva predavanja o tehnologijama i alatima kojima se vjerojatno još niste imali prilike susresti.

Predavanje Ideje, inovacije i poduhvati uz Microsoft tehnologije“ predavača Luke Klancira, Microsoft Student Partnera i studenta Fakulteta Organizacije i Informatike koji će vam prezentirati kako realizirati ideju, odakle krenuti, kako si olakšati sam početak. Kako bi se ti problemi prebrodili postoje razni portali na internetu te postoje razni alati kako započeti sa tehničke strane. Microsoft kroz svoj BizSpark program pruža mladim tvrtkama pristup tehnologiji koja će im omogućiti razvoj same ideje, tu je i Office 365 kako bi se olakšala kolaboracija između zaposlenika i razne ostale platforme i alati kroz koje će se proći na 5. Student Tech Club-u.

Predavanje „Što sve može OneDrive“ predavača Nikole Sedlara, Microsoft Student Partnera koji će vam na zanimljiv način pokazati što je novoga u OneDrive-u. Među brojnim mogućnostima su pohranjivanje i sinkronizacija podataka sa računala i pametnih telefona na cloud, kreiranje, otvaranje i uređivanje word, excel i powerpoint dokumenata. Koristan je mnogima ali ponajviše studentima jer njihove mape i datoteke koje su vezane uz npr. fakultet su sigurno pohranjene na OneDrive te datoteke mogu i dijeliti sa ostalim studentima ili čak dopustiti uređivanje nekih datoteka u svrhu pisanja raznih seminara, eseja, grupnih zadataka.

Predavanje „Razvoj mobilnih aplikacija koristeći web tehnologije“ predavača Gordona Cindrića, UX/UI dizajner u Mobendu te bivši MSP & MIC Lead. Predavanje će se pozabaviti temom razvoja aplikacija za mobilne platforme koristeći dobro poznate i široko korištene web tehnologije: HTML, CSS i JavaScript. Povezati ćemo navedene tehnologije s PhoneGap platformom koja nudi mogućnost izrade aplikacija za mobilne uređaje po principu "jedan kod - sve platforme". Pridružite nam se i naučite iskoristiti znanja i vještine koje već poznajete za stvaranje višeplatformskih mobilnih aplikacija.

Sve dodatane informacije o događaju možete pronaći na adresi Facebook događaja:

Veselimo se vašem dolasku i druženju na prvom STC-u ove akademske godine. Za sva buduća događanja vezana uz Microsoft Student Partnere i njihove aktivnosti pratite ih na:

STC_Raspored