4. Student Tech Club: Windows Azure, Office 365, Microsoft DaRT

Microsoft Student Partneri u Varaždinu organiziraju 4. Student Tech Club druženje koje će se održati 11.06.2013. u dvorani D10 s početkom u 18:00 sati. Ovo je ujedno i zadnje STC druženje ove akademske godine, a 5. STC možemo očekivati akademske godine 2013./2014.

Za zadnji STC ove akademske godine pripremili smo vam zanimljiva predavanja o tehnologijama i alatima s kojima se vjerojatno još niste imali prilike susresti.

Predavanje „Windows Azure i njegov management portal“ predavača Gordona Cindrića, MIC Managera i MSP Leada za Varaždin: Windows Azure je Microsoftov oblak koji vam omogućuje da u njega "uselite" svoje aktivnosti te rasteretite lokalnu, fizičku ili takozvanu "on premise" infrastrukturu. Bila to baza podataka, virtualni server, web aplikacija visoke dostupnosti ili nešto ekstremnije, Azure vam nudi velike mogućnosti skalabilnosti po takozvanom pay-as-you-go modelu gdje plaćate utrošenu procesorsku snagu, iskorištenu memoriju i spremišni prostor. Na ovaj način svako IT i non-IT poduzeće može samo sebi planirati precizno "skrojena" rješenja. Na ovom predavanju ćemo demonstrirati i istražiti mogućnosti Windows Azure Management portala preko kojeg korisnik upravlja cjelokupnom Azure uslugom.

Predavanje „Office 365“ predavača Tomice Kaniškog, Microsoft MVP-a, Microsoft Certified Trainer i MSP: Office 365 kao skup Microsoftovih usluga u oblaku, integrira i omogućava da s bilo kojeg mjesta i u bilo koje vrijeme imate pristup e-mailu, zajedničkim kalendarima, datotekama, video-konferencijama i ostalome što biste mogli trebati, kako biste mogli (p)ostati mobilni i odrađivati svoj posao/obaveze i izvan uobičajenog (uredskog) okruženja. Na predavanju ćemo ukratko predstaviti Office 365, pokazati kako se postavlja i scenarije korištenja. Ako trenutno ne koristite Office 365 (ili čak ako ga i koristite), dođite i vidite što propuštate, odnosno što možda niste znali!

Predavanje „Microsoft Diagnostic and Recovery Toolkit (DaRT)“ predavača Dražena Popovića, MSP-a: Microsoft Diagnostic and Recovery Toolset je set alata koji pomažu pri brzom otklanjanju problema ili obnavljanju operacijskog sustava čak i u slučaju da se računalo ne želi učitati normalno. Na ovom predavanju će vas predavač provesti kroz set zanimljivih alata koji se skrivaju iza kratice DaRT, a koji bi svakome od nas ponekad dobro došli. Vjerujem da se nekima od vas dogodilo da mu je netko u obitelji ili on sam zaboravio zaporku za ulazak u računalo ili da mu je određeni (ne odgovarajući) driver "otkazao poslušnost" i naštetio tek instaliranom operacijskom sustavu - u tim slučajevima, ovo je prava tema za vas.

Sve dodatane informacije o događaju možete pronaći na adresi Facebook događaja: https://www.facebook.com/events/136381859897676/

Veselimo se vašem dolasku i druženju na zadnjem STC-u ove akademske godine. Za sva buduća događanja vezana uz Microsoft Student Partnere i njihove aktivnosti pratite ih na: http://www.facebook.com/mspvz

stc