Projekt E-DigiLit ulazi u završnu fazu provođenja

Objavljeno: 20.07.2022

Erasmus+ projekt E-DigiLit, tj. 'Unapređenje digitalne pismenosti studenata na visokim učilištima', na kojem Fakultet informatike i ogranizacije sudjeluje kao projektni partner, ušao je u završnu fazu provođenja. Projekt je počeo s provedbom 1. rujna 2019. godine te završava 31. srpnja 2022. godine.

FOI projektni tim vodi prof. dr. sc. Valentina Kirinić, dok su članovi tima u sastavu prof. dr. sc. Dragutin Kermek, prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš, doc. dr. sc. Matija Novak i mr. sc. Lana Škvorc.

Zadnji projektni sastanak kojemu je FOI projektni tim prisustvovao održan je 27. i 28. lipnja 2022. godine u organizaciji vodećeg partnera u glavnom gradu Turske, Ankari. Partneri su razmijenili rezultate, iskustva, prakse i naučene lekcije sa spomenutih aktivnosti, informacije o broju i strukturi dionika na događajima s multiplicirajućim učinkom te prikupljene komentare, interes i pitanja vezana za projekt i tečaj "Digitalna pismenost"

U zadnjih šest mjeseci provođenja projekta u partnerskim su zemljama provedeni događaji s multiplicirajućim učinkom na kojima su pozvani predavači govorili o važnosti digitalne pismenosti. Isto tako, rezultati projekta predstavljeni su dionicima, zainteresiranim studentima i široj javnosti. Događajima je prethodilo završavanje svih projektnih rezultata, provođenje edukacije nastavnika te probno izvođenje sa studentima. Povodom završnih aktivnosti i finaliziranja rezultata, objavljen je peti digitalni bilten.

Nastavni materijali dostupni su na LMS sustavu svima zainteresiranima putem registracije. Video materijale na hrvatskom jeziku možete pogledati na UNIZG FOI Tube  i YouTube kanalu.

U ovoj fazi projektni partneri zajedno rade na finalnom izvještaju te dogovaraju održivost projektnih rezultata kroz dostupnost nastavnih materijala i akreditaciju uspješno završenog tečaja.

Više o samom projektu pročitajte na službenim mrežnim stranicama projekta

edigilit