Projekt 'Akademija regionalnog razvoja i fondova Europske unije'

Minstarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije upućuje javni poziv studentima za sudjelovanje na Projektu "Akademija regionalnog razvoja i fondova Europske unije". Prijave se primaju do 15. listopada 2015. godine.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije nastavlja s projektom „Akademija regionalnoga razvoja i fondova Europske unije“, čiji je glavni cilj informiranje studentske populacije o svim aspektima korištenja EU fondova.

Projektom se želi osvijestiti studente o važnosti EU fondova kao jednog od najznačajnijih izvora financiranja različitih razvojnih projekata kako bi se kao budući  akteri razvoja hrvatskog gospodarstva i društva u cjelini, mogli lakše aktivno uključivati u taj proces.

Studentskim udrugama i neformalnim grupama studenata koje će u okviru ovog poziva biti odabrane za sudjelovanje u Projektu, kao korisnicima Projekta bit će povjereni razni zadaci kao što su primjerice: izrada brošura, projektnih prijedloga, eseja, newslettera na temu EU fondova i sl. Studentske udruge i grupe studenata će imati mogućnost primanja publikacija za knjižnice visokih učilišta vezano uz EU fondove, izravnog kontakta s pojedinim državnim službenicima MRRFEU-a tijekom raznih događanja, sudjelovanja u različitim natjecanjima za slogane, fotografije, eseje, video uratke i edukacije o EU fondovima i Europskoj uniji općenito, sudjelovanje na godišnjim konferencijama Akademije regionalnoga razvoja i fondova Europske unije te povezivanje sa sličnim akademijama u zemljama EU (razmjena znanja i iskustava).

Na kraju projekta bit će organizirana godišnja konferencija, na kojoj će se dodijeliti nagrade predstavnicima najuspješnijih studentskih udruga i grupa studenata za pojedine aktivnosti provedene tijekom projekta.

Više o projektu, natječaju i prijavama možete potražiti na stranicama Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije.