Održano prvenstvo studenata FOI-a u kuglanju

Pod pokroviteljstvom Studentskog centra Varaždin te u organizaciji Škole kuglanja ŽKK VARAŽDIN i Sportske udruge FOI-a pod vodstvom profesora Damira Vučića, održano je trodnevno takmičenje u kuglanju studenata i studentica, kao i djelatnika Fakulteta organizacije i informatike.

Želja nam je bila da kroz realizaciju ovog natjecanja i preko Škole kuglanja upoznamo što više studenata s ovim sportom, klasičnim kuglanjem na devet čunjeva. U tri dana studenti i djelatnici Fakulteta imali su mogućnost upoznati se s klasičnim kuglanjem kroz sudjelovanje na takmičenju koje je organizirano za njih u kuglani u sklopu Gradske sportske dvorane Arena Varaždin.

Natjecalo se u muškoj i ženskoj konkurenciji. Prva tri mjesta iz svake konkurencije nagrađena su medaljama i peharima.

Bacalo se 20 hitaca u pune, a najbolja studentica bila je Antonija Milak sa 121 srušenim čunjem. Druga je bila Diana Kocanjer sa 78, a treća Iva Grašić sa 76 pogođenih čunjeva.

Najbolji student bio je Bruno Mesarić sa 103 pogođena čunja, dok je jedan manje pogodio Ivan Hontić da bi treće mjesto osvojio Marko Ružman srušivši 100 čunjeva.

Kod djelatnika FOI-a najbolji je bio Dušan Munđar sa 110 pogođenih čunjeva.

Riječ je o prvom takvom natjecanju i suradnji Škole kuglanja pod vodstvom licencirane trenerice Darinke Bunić sa studentima. Želja nam je da ovaj turnir postane tradicionalan, te da ubuduće okuplja ne samo studente Fakulteta organizacije i informatike već i sve studente Grada Varaždina.

Zahvaljujemo se Studentskom centru Varaždin na dodijeljenim financijskim sredstvima za realizaciju natjecanja, kao i gospođi Darinki Bunić i ŽKK Varaždin na pomoći u organizaciji.

U Varaždinu, 13.11.2012.

Damir Vučić, prof.