Održana svečanost povodom Dana Fakulteta

Objavljeno: 21.12.2015

U petak, 18. prosinca 2015., u Koncertnoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta Varaždin održana je Svečana sjednica povodom Dana Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, na kojem je obilježena 53. godišnjica postojanja i 41. godišnjica od osnivanja Fakulteta organizacije i informatike.

Svečana sjednica Fakultetskog vijeća započela je u 12 sati u Koncertnoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta Varaždin pozdravnim govorom dekana Fakulteta, prof.dr.sc. Nevena Vrčeka i visokih uzvanika.  Potom su predstavljena ostvarenja Fakulteta u prošloj godini.

Među njima se posebno ističu važni iskoraci u području izvođenja nastave poput preuzimanja i samostalnog izvođenja sveučilišnog preddiplomskog studija Ekonomika poduzetništva, sudjelovanje Fakulteta u osmišljavanju, ustrojavanju i izvođenju Vojnih studija te programi cjeloživotnog obrazovanja; program javne nabave, pedagoško- psihološko- didaktičko – metodičko obrazovanje nastavnika, radionice Centra za međunarodne projekte, edukacija ravnatelja osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije iz područja strategijskog menadžmenta i odlučivanja u obrazovanju te prijave novih poslijediplomskih specijalističkih programa. Nadalje, Centar za podršku studentima i razvoj karijera Fakulteta organizacije i informatike prvi je ovakve vrste na institucijama visokog obrazovanja koji pruža opsežnu podršku studentima iz različitih akademskih i karijernih aspekata te služi kao platforma za spajanje studenata, poslodavaca i alumnija Fakulteta. U sklopu ovog centra, a na tragu svjetskih trendova poticanja poduzetništva, ove je godine tako uspostavljen i novi sustav podrške i pomoći studentima u osnivanju poduzeća startup@foi, koji nudi besplatno savjetovanje, pravnu pomoć, pokrivanje troškova računovodstvenih usluga, spajanje s uspješnim predstavnicima IT scene te osiguravanje mjesta za inkubaciju u Tehnološkom parku Varaždin.

Od uspjeha studenata FOI-ja u protekloj godini svakako treba istaknuti osvojena prva mjesta na značajnim regionalnim natjecanjima u programiranju; Osijek Software City, Shift Split, Međunarodno natjecanje „Hackaton“ u Nišu i Međunarodni RIPE Atlas Hackaton u Amsterdamu. Fakultet organizacije i informatike može se pak pohvaliti svojim vlastitim natjecanjem u programiranju Ready, steady, code, koje je najveće takov natjecanje u Hrvatskoj po fondu nagrada i koje se već drugu godinu zaredom uspješno održalo na FOI-ju. Na FOI-ju su tijekom protekle godine također već tradicionalno održani 4. Dan karijera i 8. Dan međunarodne suradnje, na kojima su sudjelovali brojni predstavnici IT i akademskog sektora. Održane su i međunarodna ljetna školaEthical Hacking i Incident Response“ te 5. Međunarodni studentski simpozij sa suorganizatorima iz Floride, Chicaga i Illionisa u SAD-u, kamo su studenti FOI-ja također putovali. U rujnu su na FOI-ju također održane 2 međunarodne konferencije; CECIIS konferencija s temom „Pervasive computing i Internet of Things“ i međunarodna konferencija interkatedarskog skupa katedri za menadžment zemalja JI Europe i znanstvena konferencija „Entrepreneurial society: current trends and future prospects in entrepreneurship, organization and management“.

Sva ova postignuća i događaji na Fakulteta predstavljeni su na Svečanoj sjednici povodom Dana Fakulteta. Osim toga dodijeljene su i Dekanove nagrade i priznanja studentima, priznanja nastavnom i nenastavnom osoblju te zahvale zaslužnim poduzećima i školama. Svečanosti su prisustvovali brojni profesori, asistenti i studenti fakulteta, predstavnici sveučilišta, županije i grada, kao i dekani i prodekani drugih fakulteta te drugi visoki uzvanici.