Održan partnerski sastanak u sklopu Projekata prilagodbe literature za slijepe i slabovidne studente

Objavljeno: 11.10.2017

Treću godinu za redom Udruga Zamisli uz financijsku potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja RH provodi projekte prilagodbe literature za slijepe i slabovidne studente. Radi se o dva projekta „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente 3.“ koji se provodi u partnerstvu s Pravnim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Fakultetom organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilištem u Rijeci i Zdravstvenim veleučilištem te „Prilagodba literature za slijepe i slabovidne studente III.“ koji se provodi u partnerstvu sa Sveučilištem u Splitu, Sveučilištem u Osijeku, Ekonomskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te Fakultetom političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

Cilj ovih projekata je omogućiti studentima s oštećenjem vida priliku za ravnopravno studiranje, odnosno pružiti im pristup svoj literaturi koja im je nužna tijekom studija.

U prostorijama Udruge Zamisli je 11. listopada 2017. godine održan partnerski sastanak na kojem su se predstavnici partnerskih institucija, među kojima je bila i predstavnica FOI-ja, s provoditeljem, udrugom Zamisli, dogovorili oko daljnjeg tijeka aktivnosti kako bi se svim studentima s oštećenjem vida na partnerskim institucijama omogućio pravovremeni pristup prilagođenoj literaturi.

Prema odobrenim projektima literatura će se prilagođavati za više od 20 studenata s oštećenim vidom.