Održan 5. (Tje)dan karijera

Objavljeno: 09.05.2016

Od ponedjeljka, 2. svibnja do petka, 6. svibnja 2016. s centralnim događajem u petak, 6. svibnja, održan je peti po redu (Tje)dan karijera na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu.

Ovogodišnje izdanje Tjedna karijera donijelo je pregršt aktivnosti usmjerenih na karijerno promišljanje i razvitak karijera, i to posebice unutar pozvanih predavanja i radionica koje je za studente održalo više od 30 poslodavaca iz IT i biznis branše, i to ukupno 19 pozvanih predavanja i 4 radionice.

U četvrtak, 5. svibnja održao se i Okrugli stol pod nazivom "Kako visoka učilišta podržavaju razvoj karijera studenata?" Tijekom okruglog stola predstavljeni su dosadašnji rezultati projekta "Razvoj modela za pružanje podrške diplomantima u ranom razvoju karijera".

Zadnji dan (Tje)dna karijera, petak 6. svibnja, započeo je glavnom panel diskusijom s poslodavcima u kojoj su sudjelovali renomirani poslodavci iz IT svijeta te su sa studentima podijelili svoja iskustva vezana za početak karijere, ali i poslovanje općenito. Poslije toga studenti i poslodavci su nakratko zamijenili uloge pa su studenti imali priliku ocijeniti "pitch prezentacije" kojima su se predstavljali poslodavci, porazgovarati s poslodavcima te prikupiti informacije o karijernim prilikama.

Slike s ovogodišnjeg Dana karijera možete pogledati u nastavku.