Objavljen drugi bilten projekta E-DigiLit

Objavljeno: 31.03.2021

Erasmus+ projekt E-DigiLit – Unapređenje digitalne pismenosti studenata na sveučilištima (E-DigiLit) kojeg na Fakultetu organizacije i informatike vodi prof. dr. sc. Valentina Kirinić, a članovi projektnog tima su prof. dr. sc. Dragutin Kermek, prof. dr. sc. Violeta Vidaček Hainš, dr. sc. Matija Novak, mr. sc. Lana Škvorc te izv. prof. dr. sc. Predrag Oreški s Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, objavio je drugi bilten sa novostima i aktivnostima na projektu.

Projekt je ušao u svoj devetnaesti mjesec provedbe, od ukupno trideset. Na sastancima na daljinu zajednički su se razrađivali i definirali formati i sadržaji digitalnih obrazovnih materijala za predmet Digitalna pismenost i upute za nastavnike u Digitalnom vodiču za nastavnike, koji se sada razvijaju. Nakon toga uslijedit će pilotiranje novih izbornih predmeta Digitalne pismenosti kod svih sveučilišnih partnera, te će se promovirati rezultati projekta. U biltenu je opisan proces kreiranja izbornih predmeta za novi kurikulum, detalji sastanka i diseminacijske aktivnosti. Bilten možete pogledati i preuzeti ovdje.