Elektrijada 2017

Objavljeno: 29.05.2017

Ove je godine u Budvi i Bečićima od 20.5. do 25.5. održana još jedna Elektrijada. Ovo međunarodno natjecanje u znanju i sportu na kojem studenti predstavljaju svoje fakultete održava se još od 1960. godine. Do sada su na Elektrijadi sudjelovali studenti iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije i Srbije, a prethodnih se godina održavala i u Italiji i Mađarskoj.

Fakultet organizacije i informatike (FOI) na Elektrijadi sudjeluje tek četiri godine, i to od 2014. godine, a broj naših studenata svake godine raste. Ove godine je išlo najviše studenata, njih čak 85, a natjecali su se u muškoj i ženskoj odbojci, muškom nogometu, muškoj košarci, šahu, muškom stolnom tenisu, muškom i ženskom krosu te veslanju, dok su se u znanju natjecali u području engleskog jezika, informatike, matematike i objektno orijentiranog programiranja.

FOI je ove godine osvojio nekoliko medalja na koje su studenti silno ponosni jer su uspjeli pokazati i dokazati kvalitetu svog rada i vještina koje posjeduju. Pojedinačno je osvojeno zlato u ženskom krosu zahvaljujući studentici Marini Bulić. FOI je već otprije poznat kao nositelj odličja u muškom stolnom tenisu pa tako ni ove godine vrijedni dečki nisu razočarali, već su uspjeli  obraniti prošlogodišnje osvojeno treće mjesto, a ove godine pokorili su čak i vrlo uspješni i jaki FER u meču za  treće mjesto. Za ovaj rezultat čestitamo studentima Vedranu Batalu, Antoniju Joziću, Denisu Kolbasu i Ivanu Tonkiću. Nadalje, student Tomislav Hranj također je postigao zamijećen uspjeh u veslanju na ergometru gdje je bio prvi u svojoj skupini, no to nažalost nije bilo dovoljno za bolji ekipni plasman.

U ostalim disciplinama još očekujemo napredak i uvjereni smo da bi idućih godina moglo biti puno više medalja. Svi studenti su pokazali što mogu i predstavili FOI što su najbolje mogli. Ipak, sve to ne bi bilo moguće bez organizacije Studentskog zbora FOI i potpore samog Fakulteta. Osim njima, zahvale se prenose i ovogodišnjim sponzorima, a to su bili: KING ICT,  Arbona d.o.o. , Studentski zbor Sveučilišta u Zagrebu, Neos.hr, Insig2, Infinum, Span, Erste Bank Club, Repsly, PwC, Studentski centar Varaždin, Perpetuum Mobile, Mea Culpa i Medina Škrinja te  Varaždinska županija.

Zahvaljujemo svim sponzorima na sudjelovanji po potpori studentima za nastup na ovogodišnjoj Elektrijadi.