Dan otvorenih vrata na FOI-ju

Objavljeno: 06.04.2018

U utorak, 17. travnja 2018. godine Fakultet organizacije i informatike otvara vrata svim zainteresiranim učenicima i budućim studentima kako bi vidjeli kako izgleda jedan uobičajeni dan studenta na FOI-ju.Vrata Fakulteta bit će otvorena svim zainteresiranim posjetiteljima od 10 do 13 sati. Dolazak na Dan otvorenih vrata (DOV) je potrebno najaviti najkasnije do 13. travnja 2018. na adresu dov@foi.hr

Program Dana otvorenih vrata će započeti okupljanjem ispred zgrade Fakulteta (na adresi Pavlinska ulica 2, Varaždin), a nastavit će se pozdravnim predavanjem te prezentacijama fakultetskih centara i studentskih udruga (Studentski zbor, STAK, BusinessClub@foi). Učenici će saznati sve potrebne informacije o studijskim programima (informatički i ekonomski smjer) i uvjetima za upis, ali i o mnogim izvannastavnim aktivnostima u koje će se kao FOI studenti moći uključiti te tako proširiti svoje vidike i kreativnost i steći iskustva koja im kasnije mogu pomoći kod zapošljavanja.

U sklopu programa održat će se i Gadget show tijekom kojeg će učenici moći saznati više o tehnološkim alatima i novitetima koji se koriste u sklopu informatičkih laboratorija i projekata, a bit će moguće i isprobati nove tehnologije i sudjelovati u zabavnim natjecanjima.

Osim toga, učenici će imati priliku prošetati hodnicima i predavaonicama, posjetiti knjižnicu i laboratorije koji djeluju na fakultetu.

Raspored:

10:00  Susret ispred Fakulteta organizacije i informatike (Pavlinska 2, Korzo)
10:15  Okupljanje (dvorana 3)

• Pozdrav i upoznavanje

Pozdrav dekana prof. dr. sc. Nevena Vrčeka i prodekanice za nastavu doc. dr. sc. Renate Mekovec (10 min)
Uvodna prezentacija (kratko o FOI-ju, studijski programi, upisi…) (10 min)

• Predstavljanje aktivnosti i studentskih udruga

Centar za podršku studentima i razvoj karijera (do 10 min)
Ured za međunarodnu suradnju (do 10 min)
Studentski zbor (do 10 min)
Sportska udruga FOI (do 10 min)
Business club @FOI (do 10 min)
STAK (do 10 min)

• Pitanja i odgovori, komentari

11:20 – 11:40 – Pauza
11:40 Predstavljanje FOI studentskih projekata (Buraz, GGWP humanitarni Gaming turnir)
12:10  Upoznavanje FOI-ja (ukupno 45 minuta – svaka aktivnost po 15 minuta)

• Knjižnica Fakulteta (voditeljica Bernarda Kos, mag.inf., viša knjižničarka)
  • Laboratorij za otvorene sustave i sigurnost (voditelj doc. dr. sc. Tonimir Kišasondi)
  • Gadget show  - (dvorana 4)

13:00 Posjet Centru za forenziku, biometriju i privatnost (doc. dr. sc. Petra Grd, FOI 2)
13:30 Posjet Studentskom domu (opcija)

Detalje pratite na našem FB eventu.

S veseljem vas očekujemo!