Bernarda Kos na Erasmus+ studijskom boravku na Univerzitetu u Beogradu Fakultetu organizacionih nauka

Objavljeno: 20.10.2023

U razdoblju od 9. do 13. listopada 2023. godine, u sklopu Erasmus+ mobilnosti ak. godine 2023./24. za (ne)nastavno osoblje u svrhu osposobljavanja (projekt 2023-1-HR01-KA131-HED-000129986) - programske zemlje (KA131), na Univerzitetu u Beogradu Fakultetu organizacionih nauka (FON) boravila je Bernarda Kos, mag. inf., viša knjižničarka, voditeljica knjižnice Sveučilišta u Zagrebu Fakulteta Organizacije i informatike.

Prema unaprijed dogovorenom planu i programu posjetila je FON International relations office te se sastala s profesoricom Sandrom Jednak, prodekanicom za međunarodnu suradnju Univerziteta u Beogradu Fakulteta organizacijskih nauka. Nadalje, sudjelovala je na radnim sastancima kao i u radu Knjižnice FON (job shadowing). Za vrijeme posjeta FON-u sudjelovala je kao promatrač na Research and Development Hub-u i FONBOARDING event-u.

U okviru studijskog boravka organiziran je obilazak i sastanak s knjižničarkama FON-a, voditeljem Knjižnice Fakulteta političkih nauka te obilazak i sastanak s predstavnicima i zaposlenicima Univerzitetske knjižnice „Svetozar Marković“ i Nacionalne knjižnice Srbije. Sastanci i posjeti rezultirali su predstavljanjem Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta organizacije i informatike kao i FOI knjižnice. Glavni rezultati navedene posjete bili su razmjena iskustava u organizaciji, poslovanju i aktivnostima knjižnica.

S kolegama knjižničarima iz fakultetskih, Univerzitetske knjižnice u Beogradu i Nacionalne knjižnice Srbije razgovaralo se o mogućnostima daljnje međuknjižnične suradnje. Kolege iz navedenih ustanova pozvani su u posjet knjižnici Fakulteta organizacije i informatike kao i stručnim knjižničarskim skupovima i događajima u Republici Hrvatskoj. Razgovaralo se i o mogućoj suradnji i razmjeni iskustava Knjižničarskih društava obiju država.

Troškovi sudjelovanja pokriveni su sredstvima Erasmus+ u akademskoj godini 2023./2024. -programske zemlje (KA131) za sudjelovanje nastavnog i nenastavnog osoblja.