Erasmus+ mobilnost - FON na FOI-ju

Objavljeno: 17.05.2024

Na Sveučilištu u Zagrebu Fakultetu organizacije i informatike, u razdoblju od 13. do 17. svibnja 2024. godine, u sklopu Erasmus+ mobilnosti ak. godine 2023./24. za (ne)nastavno osoblje u svrhu osposobljavanja boravila je kolegica Gabriela Miljković, knjižničarka s Fakulteta organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu.

Rezultati posjeta su sastanci i predstavljanje Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta organizacije i informatike i njegove knjižnice. Kolegica Miljković posjetila je Gradsku knjižnicu i čitaonicu "Metel Ožegović" Varaždin, Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu i njezine odjele Restauraciju s knjigovežnicom i Zbirku rukopisa i starih knjiga te Grafičku zbirku. Tokom svog boravka u Hrvatskoj posjetila je i Hrvatski državni arhiv u Zagrebu, Botanički vrt i druge znamenitosti Zagreba, Varaždina, Varaždinskih toplica. Glavni rezultati navedene posjete su razmjena iskustava u organizaciji, poslovanju i aktivnostima dviju visokoškolskih knjižnica kao i dogovori o nastavku međuknjižnične suradnje između dviju knjižnica.