2018 Hubert H. Humphrey Fellowship Program

Objavljeno: 13.04.2018

Otvorene su prijave za Hubert H. Humphrey program stipendiranja, za ak. godinu 2019./20. Rok za prijavu je do 12. svibnja 2018. godine.

Hubert H. Humphrey program stipendiranja omogućuje znanstveno-stručno usavršavanje u SAD-u u trajanju od deset mjeseci. Program je namijenjen kandidatima iz javnoga i privatnoga sektora s iskustvom u rukovođenju i pet godina radnog iskustva u jednom od područja programa. Stipendije nisu namijenjene za razdoblje studija niti omogućuju stjecanje akademskoga naziva u SAD-u.

Uvjeti su:

• Hrvatsko državljanstvo
  • Dokaz o zapošljavanju u Republici Hrvatskoj
  • Pet godina stalnog stručnog iskustva u relevantnom području
  • Sveučilišni stupanj (4 godine dodiplomskog stupnja)
  • Poznavanje engleskog jezika

Kandidati će nakon prijava prisustvovati intervjuu, dok će finalisti morati proći jezičnu provjeru. Program će početi sredinom kolovoza 2019. godine.

Prijave su otvorene do 12. svibnja 2018. godine.

Više informacija o područjima stipendiranja i samom procesu prijave možete pronaći na službenoj mrežnoj stranici Veleposlanstva Sjedinjenih Američkih Država i na službenoj mrežnoj stranici Programa.