Sretni i veseli blagdani
Poštovani korisnici,
djelatnici Knjižnice Fakulteta organizacije i informatike žele vam sretne i vesele blagdane te uspješnu novu 2023. godinu!

Knjižnica će biti zatvorena od 24. prosinca 2022. do 5. siječnja 2023. godine.
S radom počinje 9. siječnja 2023. prema ustaljenom radnom vremenu, pon - pet: 7:00 - 20:00.

22.12.2022, 13:49
Održan 22. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama

Hrvatsko knjižničarsko društvo, Komisija za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja i Komisija za autorsko pravo i otvoreni pristup, organizirali su 22. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama na temu Knjižnice u sferi ostvarivanja ljudskih prava – pravo na obrazovanje i autorsko pravo. Program događanja odvijao se 9. prosinca 2022. godine u Multimedijalnoj dvorani Knjižnice grada Zagreba na Starčevićevom Trgu u Zagrebu. Na događaju je sudjelovao i djelatnik Knjižnice FOI-ja Ladislav Cvetko, mag. bibl.

13.12.2022, 11:06
FOI posjetili srednjoškolci iz Đakova

Fakultet organizacije i informatike ugostio je 10. prosinca 2022. godine 50-ak učenika računalnog i strojarskog smjera i njihove nastavnike iz Srednje strukovne škole Antuna Horvata iz Đakova. Gosti su kroz kraću prezentaciju i obilazak zgrade Fakulteta dobili informacije koje će im, nadamo se, pomoći pri opredjeljenju za daljnje školovanje. Drage goste dočekali su i ugostili dr. sc. Bogdan Okreša Đurić, voditeljica Knjižnice FOI-ja Bernarda Kos, mag. inf., viša knjižničarka i predsjednik Studentskog zbora Eugen Petošić.

10.12.2022, 00:00
Online radionica: China National Knowledge Infrastructure (CNKI)

Izdavač China National Knowledge Infrastructure (CNKI) će u utorak 6. prosinca 2022. od 10h do 11h održati online radionicu o korištenju platforme CNKI Express.
Radionicu će održati CNKI predstavnice Yvaine Yang i Sarah Zhou.
Za sudjelovanje je potrebno prijaviti se putem mrežnog obrasca.

01.12.2022, 12:28
Probni pristup - China National Knowledge Infrastructure (CNKI)

Kineski izdavač China National Knowledge Infrastructure (CNKI) omogućio je hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici probni pristup svojoj platformi CNKI Express.
Platforma sadrži kineske i međunarodne znanstvene časopise (Springer Nature, Wiley, Elsevier, Emerald, Cambridge, De Gruyter i druge), doktorske disertacije, magistarske radove, zbornike radova, e-knjige, patente, standarde i novine. Osim toga platforma nudi i mogućnost prijevoda kineskih tekstova na engleski jezik, kao i grafičke prikaze analiza znanstvenog izdavaštva.

28.11.2022, 09:22
U NSK održana predavanja i radionica „Train-the-trainers“ u sklopu projekta „CeOS_SE“

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu održana su 21. studenoga 2022. predavanja i radionica pod nazivom Train-the-trainers u sklopu međunarodnoga projekta Citizen-Enhanced Open Science in Southeastern Europe Higher Education Knowledge Hubs (CeOS_SE) u kojem sudjeluje Knjižnica. Događanje je okupilo 20-ak knjižničara željnih znanja o praksama građanske znanosti u Hrvatskoj te važnosti građanske znanosti za knjižnice. Na događaju je sudjelovala i voditeljica Knjižnice FOI-ja Bernarda Kos, mag. inf., viša knjižničarka.

23.11.2022, 09:10
Otvoren probni pristup: AJE Digital Editing

Tvrtka American Journal Experts omogućila je hrvatskoj akademskoj i znanstvenoj zajednici probni pristup na AJE Digital Editing, alat za uređivanje i lekturu znanstvenih i stručnih tekstova na stranim jezicima.
Umjetna inteligencija koja upravlja alatom temelji svoje „znanje“ na milijunima primjera izmjena od strane urednika, znanstvenika i stručnjaka. Digital Editing ispravlja gramatičke pogreške, poboljšava fraziranje i odabir riječi kako bi se osiguralo da se tekst ocjenjuje prema kvaliteti istraživanja, a ne prema kvaliteti jezika.

03.11.2022, 13:40
Radionice Knjižnice za studente 1. godine

Knjižnica FOI-ja organizira edukacijske radionice za studente 1. godine (brucoše) svih smjerova. Studenti će biti upoznati s principom poslovanja i načinima korištenja resursa i usluga Knjižnice.

Raspored radionica:

10.10.2022, 07:53
Dobro došli brucoši i studenti u Knjižnicu FOI-ja!

Poštovani brucoši i studenti,
želimo vam srdačnu dobrodošlicu i puno uspjeha u novoj akademskoj godini!

Kako bi ste bili uspješni u izvršavanju vaših akademskih aktivnosti predlažemo da koristite resurse i usluge Knjižnice te da pratite novosti na mrežnoj stranici Knjižnice.
Novim korisnicima namijenili smo kratku prezentaciju Knjižnice kao i brošuru Upute korisnicima Knjižnice. Imate li pitanja slobodno nam se obratite ili nas kontaktirajte na dolje navedene kontakte.

03.10.2022, 09:47
Objavljen e-Bilten prinova knjižnične građe broj 3/2022

Knjižnica Fakulteta organizacije i informatike objavila je e-Bilten prinova knjižnične građe, broj 3/2022, koji donosi pregled građe nabavljene od 1. srpnja do 30. rujna 2022. godine.
Fond knjižnice bogatiji je za 74 naslova, odnosno 130 primjeraka građe. Kupnjom je nabavljeno 55 naslova, odnosno 111 primjeraka, a darom 19 naslova, odnosno 19 primjeraka knjižnične građe.
Sadržaj Biltena možete pregledati ovdje ili na katalogu knjižnice, klikom na Bilteni.

03.10.2022, 09:46