Objavljeno: 24.10.2016

Završna konferencija projekta “Osnaživanje gimnazijskog obrazovanja provedbom kurikularne reforme STEM i ICT područja” na kojem je FOI sudjelovao kao jedan od partnera održana je u petak, 21. 10. 2016. na varaždinskoj Prvoj gimnaziji. Uz Fakultet organizacije i informatike, Prva gimnazija Varaždin je ovaj projekt provodila u partnerstvu s Prirodoslovno-matematičkim fakultetom Zagreb i Prehrambeno-biotehnološkim fakultetom Zagreb.

Vrijednost projekta koji je u potpunosti financiran iz Europskog socijalnog fonda u Operativnom programu “Razvoj ljudskih potencijala 2007-2013” je 1.129.430,77 kuna. Pod motom "STEM & Ready I am" razvijeno je čak sedam fakultativnih kurikuluma koji će se ponuditi učenicima, a iz Prve gimnazije poručuju da interesa ima. Na konferenciji je predstavljeno svih sedam STEM fakultativnih kurikuluma koji su razvijeni kroz projekt, a to su: Financijska matematika, Fizika i IT, Osnove teorije računarstva, Praktikum kemije, Praktikum mikrobiologije, Statistika i Uvod u digitalnu logiku.