Započelo izvođenje programa edukacije/pripreme nastavnika na projektu E-DigiLit

Objavljeno: 28.10.2021
E-DigiLit logo

U četvrtak, 28.10.2021. je na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu (FOI), koji je kao dio projektnog tima Sveučilišta u Zagrebu jedan od partnera na projektu Erasmus +KA203 projekta „Enhancing Digital Literacy of University Students - E-DigiLit“, započelo izvođenje programa edukacije/pripreme nastavnika (eng. teacher training program) za probno izvođenje nastave na tečaju „Digitalna pismenost“.

Ovim će programom edukacije u trajanju od dva tjedna desetak FOI nastavnika  biti educirano i certificirano za probno izvođenje spomenutog tečaja za 25-35 studenata prve godine. Nastavne cjeline koje su obuhvaćene ovom edukacijom i kasnijim probnim izvođenjem su: Upravljanje informacijama, podaci i obrada podataka, Dijeljenje, komuniciranje i suradnja, Izrada digitalnih medija i sadržaja, Održavanje sigurnosti i dobrobiti, Rješavanje problema s ukupno 25 lekcija.

Ovime se pozivaju zainteresirane studentice i studenti prve godine FOI-a studijskih programa (IPS, EP ili PITUP) da se prijave za sudjelovanje u probnom izvođenju ovog tečaja planiranom za razdoblje 15.11.-10.12.2021., te time usavrše i ojačaju svoje osobne i profesionalne kompetencije.

Prijave za studente su otvorene do 8.11.2021. a obrazac za prijavu je ovdje.

Po završetku tečaja studenti/polaznici dobit će certifikat i Moodle značke.

Više o projektu možete pročitati ovdje

Za dodatne informacije obratite se prof.dr.sc. Valentini Kirinić (valentina.kirinic@foi.unizg.hr).