Tonimir Kišasondi - dobitnik nagrade "Otvorena informatika"

Asistent Fakulteta organizacije i informatike, Tonimir Kišasondi, mag. inf. na konferenciji DORS/CLUC dobio je nagradu "Otvorena informatika" za 2010. godinu.

Tonimir Kišasondi je tokom 2010. godine organizirao Razmjenu vještina na Fakultetu organizacije i informatike.

Pokrenuo je i organizira mjesečna okupljanja HULK-ovog ogranka Varaždin.

Potaknuo je prelazak laboratorijskih vježba kolegija Informatika 2 s aplikacija zatvorenog koda na Ubuntu GNU/Linux uz poučavanje studenata u primjeni GNU/Linuxa, OpenOfficea i programiranja u Phyton.

Zaslužan je za prelazak laboratorijskih vježba kolegija Sigurnost informacijskih sustava na otvorene tehnologije i poticao korištenje otvorenih licenci za studentske radove i projekte na tom kolegiju.

Započeo je obrazovnu potporu projektu The Open Web Application Security Project (OWASP) na FOI-u kroz kolegij Sigurnost informacijskih sustava.

Čestitamo Tonimiru!

Nagrada Otvorena informatika