Talijanski Veleposlanik u RH i izaslanik za gospodarske i trgovinske odnose Veleposlanstva posjetili FOI

Objavljeno: 26.03.2018

Dana 26. ožujka 2018. godine dekan Fakulteta organizacije i informatike prof. dr. sc. Neven Vrček ugostio je talijanskog Veleposlanika u RH Nj.E. Adriana Chiodija Cianfaranija i izaslanika za gospodarske i trgovinske odnose Veleposlanstva, g. Gianlucu Di Felice.

Dekan FOI-ja prof. dr. sc. Neveč Vrček i voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju FOI-ja, Izabela Oletić Tušek s gostima su razgovarali o postojećoj suradnji između Fakulteta organizacije i informatike i visoko-obrazovnih institucija iz Italije. Ponajprije se radi o suradnji u okviru projekata financiranih iz europskih fondova koja iz godine u godinu raste.

Veleposlanik Nj. E. Adriano Chiodi Cianfarani je rekao kako u Italiji još uvijek vlada perpepcija Hrvatske kao prvenstveno turističke zemlje, te kako talijanski studenti nisu dovoljno upoznati s hrvatskim sveučilištima i mogućnostima za provođenje cijelog ili dijela studija u Hrvatskoj. Jednako tako, studenti FOI-ja zasada nemaju mogućnost provesti semestar na Erasmus razmjeni u Italiji. U tom smislu je prepoznat veliki potencijal i mogućnosti za suradnju te su dogovoreni neki konkretni koraci za budućnost.