Studenti FOI-ja na regionalnom natjecanju u Zlatiboru

Studenti FOI-ja osvojili su 2. mjesto u kategoriji case study te 2. i 3. mjesto u kategoriji elevator pitch na prvom regionalnom natjecanju „Akademski region 14“ održanom u Zlatiboru.

Od 4. do 6. lipnja 2014. godine u Zlatiboru se održalo prvo regionalno natjecanje pod nazivom „Akademski region 14“, u organizaciji Fakulteta organizacionih nauka (FON) iz Beograda. Na samom natjecanju sudjelovalo je pet Fakulteta iz regije (Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija i Srbija), a natjecanje je bilo organizirano u četiri discipline: case study, debata, elevator pitch i košarka.

Studenti FOI-ja natjecali su se u kategoriji case study i elevator pitch te postigli zapažen uspjeh. U kategoriji case study naš tim u sastavu Nikola Banac, Suzana Rendulić, Aleksandra Sobodić i Tino Šimec plasirao se na drugo mjesto, odmah iza domaćina, predstavnika FON-a. U kategoriji elevator pitch pobjeda je također pripala studentima FON-a, dok je tim studenata FOI-a u sastavu Luka Klancir, Ksenija Mitrović i Filip Rafajec osvojio drugo mjesto, a treće mjesto pripalo je međunarodnom timu u kojem je sudjelovala i naša studentica Mirela Pavličević. Mentorice studentima bile su asistentice Kristina Detelj i Jelena Horvat za case study te Katarina Pažur Aničić za elevator pitch.

Zadaci koji su se rješavali u okviru natjecanja bili su zadani od strane poduzeća iz prakse, čiji predstavnici su također bili i članovi žirija. U kategoriji case study natjecatelji su imali 9 sati za rješavanje studije slučaja, a zadana tema bila je iz područja internet marketinga. Za razradu zadatka i pripremu jednominutnog pitcha u kategoriji elevator pitch natjecateljima su bila na raspolaganju 4 sata, bez ikakve upotrebe tehnologije.

Ovogodišnji Akademski region bio je prvo natjecanje te vrste te se pokazao kao dobra prilika za umrežavanje studenata i nastavnika na regionalnoj akademskoj razini, stoga organizatori vjeruju u nastavak ovog natjecanja u budućnosti.

Čestitamo našim studentima!