Stručni skup za ravnatelje i ravnateljice “Ljetna škola digitalne zrelosti”

U tijeku je provedba drugog stručnog skupa za ravnatelje i ravnateljice pod nazivom “Ljetna škola digitalne zrelosti”, koji se održava u Splitu u sklopu druge faze programa “e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)”. Na radionici prisustvuju i prof. dr. sc. Nina Begičević Ređep, prof. dr. sc. Marina Klačmer Čalopa i izv. prof. dr. sc. Igor Balaban s Fakulteta organizacije i informatike održavajući radionice vezane uz koncept digitalne zrelosti škola.

Za više od 20 ravnatelja i ravnateljica osnovnih, srednjih i centara za odgoj i obrazovanje iz cijele Hrvatske, organiziran je niz prezentacija i radionica koje imaju za cilj:

• omogućiti stjecanje šire slike o konceptu digitalne zrelosti
  • upoznati razvoj strateškog plana i projektnog planiranja primjene IKT-a
  • raspraviti o ulozi ravnatelja u digitalnom sazrijevanju.

Stručni skup se provodi u organizaciji CARNET-a, uz sudjelovanje projektnog partnera Fakulteta organizacije i informatike (FOI), dok je za tehničku organizaciju skupa zadužena Školska knjiga.