Skupni repozitorij Dabar u EBSCO discovery servisu (EDS)

Objavljeno: 09.04.2021

Sadržaj platforme Dabar (Digitalni akademski arhivi i repozitoriji) uključen je u EBSCO Discovery Service (EDS). Uključivanje je ostvareno suradnjom Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, Sveučilišnog računskog centra (Srce) i tvrtke EBSCO.

Uključivanjem u EDS, Dabar je potvrdio da je kao platforma interoperabilan te implementiran na način da omogućuje diseminaciju sadržaja putem drugih servisa (tražilica, agregatora i slično). Time je povećana vidljivost ustanova koje imaju repozitorije u Dabru kao i njihovih autora.

Pretraživanje sadržaja repozitorija Dabar kroz EDS moguće je odabirom repozitorija u lijevom izborniku, pod Davatelji sadržaja. Nakon odabira repozitorija prikazat će se svi sadržaji institucijskih i tematskih digitalnih repozitorija i arhiva ustanova iz sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske. Sužavanje pretrage moguće je odabirom određenog repozitorija.

Sučelju za pretraživanje EDS-a možete pristupiti na mrežnoj stranici Knjižnice.