Pozvano predavanje u sklopu predmeta Uzorci dizajna na sveučilišnim diplomskim studijima informatike

Objavljeno: 17.12.2021
Daniel Strmečki

Dr. sc. Daniel Strmečki iz tvrtke ecx.io održat će u utorak 21. 12. 2021. s početkom u 13:15 pozvano predavanje pod naslovom „Primjena uzoraka dizajna i kvaliteta koda u Adobe Experience Manageru“. Predavanje se održava u sklopu predmeta Uzorci dizajna na sveučilišnim diplomskim studijima informatike.

U sklopu ovoga predavanja kratko će se predstaviti Adobe Experience Manager, okvir za razvoj CMS rješenja u Java programskom jeziku. Fokusirati će se na primjenu GOF uzoraka dizajna u ovom razvojnom okviru koji biraju brojni svjetski poznati brendovi za razvoj svojih Web stranica. Neki od uzoraka dizajna čije primjene će se demonstrirati su Singleton, Builder, Observer, Adapter i Chain of Responsibility.

Uz to, demonstrirat će se kako se primjenjuje statička analiza koda, razvija prilagođena pravila bazirana na prethodnim iskustvima, kontrolira kvaliteta koda te automatizira cijeli proces. Neke od biblioteka i alata čija će se primjena objasniti su ArchUnit, SonarQube, Github i Jenkins.