Pozvano predavanje – Tečaj znakovnog jezika na Fakultetu organizacije i informatike

Objavljeno: 29.05.2017

U srijedu, 31.05.2017. u sklopu kolegija „Poslovno komuniciranje“ na stručnom studiju Primjena informacijske tehnologije u poslovanju održat će se pozvano predavanje dr.sc. Sanje Tarczay u sklopu projekta „Hrvatski znakovni jezik – provođenje izobrazbe putem interaktivnih tečajeva hrvatskog znakovnog jezika“ na kojem je Fakultet organizacije i informatike projektni partner. Predavanje će se održati u 16:00 sati u dvorani 1, zgrada FOI 2, Petra Krešimira IV 15.

Ovaj je projekt financiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, a tečaj hrvatskog znakovnog jezika provodi Savez gluho slijepih osoba „DODIR“. Uspješna suradnja Saveza DODIR i Fakulteta organizacije i informatike uspješno se ostvaruje kroz održavanje tečajeva koje pohađaju i studenti FOI-a. Donošenje Zakona o hrvatskom znakovnom jeziku i ostalim sustavima komuniciranja gluhih i slijepih osoba u Republici Hrvatskoj omogućilo je promicanje znakovnog jezika i njegove važnosti među mladima, ali i ostalim skupinama.

Pozivamo sve studente i nastavnike da se odazovu ovom predavanju u što je moguće većem broju.