Pozitivna odluka o akreditaciji volonterskih aktivnosti

Fakultet organizacije i informatike dobio je pozitivnu odluku o akreditaciji volonterskih aktivnosti u okviru postupka za međunarodnu akreditaciju „European volunteering service (EVS)programa „Youth in Action“.

Odluku o akreditaciji donijela je stručna komisija Agencije za mobilnost i programe EU. Postupak prijave uključivao je procjenu dokumentacije, posjetu Fakultetu, intervjue s predstavnicima Uprave, djelatnicima i volonterima te uvid u projektne aktivnosti. Ova akreditacija otvara daljnje mogućnosti za ugošćivanje, slanje i koordiniranje volontera u međunarodnom okruženju EVS-a.

U nastavku je citat teksta koji je Agencija uputila putem službenog dopisa: „Fakultet organizacije i informatike pokazuje veliku motivaciju za organiziranje volonterskih aktivnosti u svojoj zajednici i provođenje međunarodnih projekata kako bi pridonijeli razvoju aktivnog i odgovornog građanstva među svojim studentima. Aktivnosti koje Fakultet organizira pridonose razvoju solidarnosti i poboljšanju kvalitete života djece sa smanjenim mogućnostima u lokalnoj zajednici“.

Najsrdačnije zahvaljujemo svim volonterima koji su svojim volonterskim radom pomogli u dobivanju ove akreditacije te nastavljaju aktivno raditi na projektima potpore volontiranju u lokalnoj zajednici i u međunarodnom okruženju.

Više informacija o mogućnostima razmjene i odlaznih i dolaznih aktivnosti volontera možete naći na: http://www.mobilnost.hr/index.php?id=360