Održan Welcome week za dolazne inozemne studente

U utorak, 5. ožujka 2019. godine, na Fakultetu organizacije i informatike započeo je "Welcome week", događanje namijenjeno studentima s europskih partnerskih sveučilišta, koji će na FOI-ju studirati u ljetnom semestru ak. godine 2018./19. Welcome week će potrajati do subote, 9. ožujka 2019. godine.

Na Fakultetu organizacije i informatike u ljetnom semestru ak. godine 2018./19. studira 21 student s nekoliko partnerskih sveučilišta - s tri francuske institucije : ESIEA (13 studenata), EPITECH (5 studenata), UPEC (1 studentica) te 2 studentice iz Belgije (Odisee College).

U utorak, 5. ožujka 2019., prvog dana Welcome Week-a, studente je na FOI-ju pozdravio dekan prof.dr.sc. Neven Vrček, uz prodekanicu za znanstvenoistraživački rad izv.prof.dr.sc. Ninu Begičević Ređep, prodekanicu za nastavu izv.prof.dr.sc. Renatu Mekovec, kao i ostale profesore i asistente. Uz članove Uprave FOI-ja, studente su pozdravili i predstavnici Francuske ambasade u Zagrebu, g. Guillaume Colin, savjetnik za suradnju i kulturnu djelatnost i gđa. Jasna Bas, ataše za znanstvenu i sveučilišnu suradnju.

Ove godine smo uspjeli privući najveći broj inozemnih studenata do sada. U ovom semestru na FOI-ju samo iz Francuske imamo 20-ak studenata. Cilj Welcome Week-a je upoznati ih s FOI-jem, nastavnicima i našim načinom rada. Svaki student dobio je i Student Buddy-ja, koji će mu biti na raspolaganju do kraja ljetnog semestra, odnosno do kraja lipnja.“- kazao je dekan prof.dr.sc. Neven Vrček.

„Potpisali smo nove bilateralne sporazume s relevantnim inozemnim inženjerskim školama- to su ESIEA i EPITECH, iz kojih nam je u ovoj akademskoj godini došao najveći broj studenata. Napravili smo niz priprema, povećali broj predmeta koji će se izvoditi na engleskom jeziku, kao i broj intenzivnih programa i radionica. Ovakva mobilnost je prednost i za naše domaće studente jer se radi o „internacionalizaciji kod kuće“. Trudimo se kroz Ured za međunarodnu suradnju FOI- ja i uz ECTS koordinatora povećati dolaznu i odlaznu mobilnost, u čemu smo i uspjeli povećavši ju čak četiri puta u zadnje dvije godine.“- istaknula je prodekanica FOI-ja izv.prof.dr.sc. Nina Begičević Ređep.

U sklopu Welcome Week-a za studente je bio organiziran još niz aktivnosti, poput turističkog razgledavanja Varaždina i Varaždinske županije, tzv. Hrvatske večeri prilikom koje su se studenti upoznali sa studentskom zajednicom u Varaždinu, a bilo je prilike i za druge izvannastavne aktivnosti.