Održan TEDxVaraždin

U subotu, 19.1.2013. s početkom u 11:30 u dvorani 1, održan je prvi samostalno organizirani TED događaj u Varaždinu – TEDxVaraždin. Teme događaja su bile obrazovanje i poduzetništvo, objedinjene pod sloganom: "Learn. Create. Share.".

Događaj je počeo klasičnim uvodnim videom u kojem kurator TED-a, Chris Anderson pozdravlja publiku i ukratko objašnjava razliku između TED i TEDx događaja.

Odmah je potom započeo službeni program te prvi blok događaja pod nazivom "Learn.". Sadržaj prvog bloka bio je koncentriran na učenje kroz iskustva drugih, učenje na pogreškama i učenje u raznolikim okruženjima. Govornici u prvom bloku bili su Alen Delić i Alejandro Duque koji su svojim iskustvom i pričama prisvojili pozornost publike.

Drugi blog, "Create.", naglasio je važnost poduzetništva u današnjem društvu. Govornici Kristijan Šimičić, Saša Fišter te Tomislav Grubišić održali su govore kojima su nastojali motivirati i potaknuti publiku na razmišljanje o poduzetništvu kao prihvatljivom načinu života, a usto su dali i korisne savjete onima koji razmišljaju o poduzetničkim poduhvatima.

Treći i završni blok, "Share.", dao je poseban pogled na obrazovanje. Toni Milun, predavač matematike na Sveučilišnom studijskom centru za stručne studije, koji u slobodno vrijeme i bez ikakve naknade snima i objavljuje kratka predavanja iz matematike na svojim stranicama te na Youtubeu, podijelio je s publikom svoj projekt te viziju iza njega, dok je Tonimir Kišasondi dočarao studentima u publici kako bi se trebali postaviti prilikom studija i nakon njega.

Ovim putem se organizatori događaja žele zahvaliti svim podupirateljima događaja, a posebno Fakultetu organizacije i informatike koji je ustupio prostor i tehničku podršku, Studentskom zboru FOI-a za volontersku, logističku pomoć i podršku te Falcco studiju dizajna i tiska za izradu svih promotivnih materijala. Tijekom realizacije događaja uvelike su pomogli studenti Fakulteta organizacije i informatike: Tajana Cvijetinović, Ozren Krpan, Jakov Andrić, Vatroslav Mileusnić, Bogdan Okreša Đurić te Igor Mirković. Posebna pohvala i zahvala ide Renatu Kapecu, također studentu FOI-a, za pomoć pri planiranju, pripremanju i organiziranju događaja od samog početka.

Također, želimo iskoristiti ovu priliku da najavimo idući TEDx događaj u Varaždinu – TEDxVaraždinLive. Ovaj će TEDx događaj pratiti prijenos uživo s najveće TED konferencije u svijetu: TED2013 (http://conferences.ted.com/TED2013/). TEDxVaraždinLive će pratiti 4 bloka predavanja s TED2013 konferencije na dan 27. veljače 2013. godine, dok mjesto održavanja još nije potvrđeno. Zbivanja i novosti o događajima TEDxVaraždin i TEDxVaraždinLive možete pratiti na Facebook stranicama događaja (http://www.facebook.com/TEDxVarazdin).

Fotografije s prvog samostalno organiziranog TED događaja u Varaždinu možete pogledati u Flickr galeriji.