Održan posljednji partnerski sastanak projekta TEACH4EDU4 pod nazivom “Meet4Edu4” u Španjolskoj

Objavljeno: 22.03.2023

U utorak, 21. ožujka 2023. u Barceloni je održan posljednji, 5. sastanak konzorcija projekta TEACH4EDU4, u organizaciji partnera University of Barcelona, EPSEB. Sastanku su prisustvovali izv. prof. dr. sc. Igor Balaban, ujedno i koordinator projekta na Fakultetu organizacije I informatike, izv. prof. dr. sc. Goran Hajdin i mr. sc. Lana Škvorc, kao članovi projektnog tima.

Sastanak je obuhvatio otvorene aktivnosti, finaliziranje projektnih rezultata, raspravu o održivosti, prenosivosti, impakta, ostvarenih kvalitativnih i kvantitativnih indikatora te mogućnosti daljnje suradnje partnera. Nastavnici s partnerskih institucija koji su sudjelovali u provođenju Zajedničkih kreativnih učionica (Joint Creative Classrooms - JCC) prezentirali su iskustva i zaključke sa svojih učionica, te podijelili svoju perspektivu održivosti istih.

U projektu se nastojao pilotirati pristup Edukacije 4.0, kao direktan odgovor akademskih institucija na izazove Industrije 4.0. Kao centralni dio projekta osmislile su se i pilotirale tzv. Zajedničke kreativne učionice (Joint Creative Classroom, JCC), kao koncept predmeta u kojem sudjeluje više nastavnika s partnerskih institucija. Zajednička kreativna učionica je predmet kojeg stvara i izvodi više nastavnika s različitih institucija prema načelima Edukacije 4.0 za studente iz različitih zemalja online, kontaktno ili kombinirano. Na projektu je ukupno pilotirano 8 takvih predmeta, bilo je uključeno 25 nastavnika i preko 200 studenata.

Važno je spomenuti da je ovakav koncept podloga za održavanje Kombiniranih intenzivnih programa (Blended Intensive Programs, BIP), odnosno za ostvarivanje koncepta tzv. internacionalizacije kod kuće. Fakultet organizacije i informatike još jednom je pokazao da predvodi nove trendove u učenju i poučavanju te da je spreman odgovoriti izazovima budućnosti.

Projekt završava sa provođenjem 1. svibnja 2023., a više o projektu, rezultatima i događajima pogledajte ovdje.