Održan Kick-off sastanak LLP projekta

U sklopu LLP projekta Europortfolio: a European Network of Eportfolio Experts and Practitioners (EPNET), u četvrtak 31. siječnja 2013. godine, na Rektoratu Sveučilišta u Zagrebu, i u petak, 1. veljače 2013. na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu, održan je Kick-off sastanak.

Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike, nositelj je projekta Europortfolio: a European Network of Eportfolio Experts andPractitioners (EPNET) koji se sufinancira iz Programa za cjeloživotnoučenje (LLP), Transverzalni program, Ključna aktivnost 3 Informacijske i komunikacijske tehnologije. Sastanak je označio službeni početak prvog projekta u okviru komplementarnog Transverzalnog programa koji je dio Programa za cjeloživotno učenje, a u kojem je Sveučilište u Zagrebu koordinator. U četvrtak, 31. siječnja sastanak je započeo u prostorijama Sveučilišta uZagrebu gdje je goste Sveučilišta i partnere u projektu pozdravila prof.dr.sc. Blaženka Divjak, prorektorica za studente i studije Sveučilišta u Zagrebu, a nakon toga je dr.sc. Igor Balaban s FOI-a, voditelj projekta, predstavio projekt i partnere. U petak, 1. veljače, sastanak je nastavljen na FOI-u gdje je goste pozdravio dekan, prof.dr.sc. Vjeran Strahonja, predstavio Fakultet, te obrazložio važnost ovog projekta za FOI.

Vrijednost projekta EPNET je 599.427,00 EUR, od čega je oko 450.000,00 EUR sufinancirano od strane Europske unije. U projektu sudjeluje gotovo 30 organizacija - osam u ulozi partnera, a dvadesetak kao pridruženi partneri. Uz Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike, partneri na projektu su: University of Science and Technology (AGH) iz Poljske, Danube University Krems (DUK) iz Austrije, University of Southern Denmark (SDU) iz Danske, Open University of Catalonia (UOC) iz Španjolske, Internet of Subjects Forum (ADPIOS) iz Francuske, Centre for Recording Achievement (CRA) iz Ujedinjenog Kraljevstva i American Institutes for Research iz SAD-a. Projekt je započeo u siječnju 2013., a trajat će tri godine.

Opći cilj projekta je doprinos realizaciji europskog prostora za cjeloživotno učenje korištenjem ePortfolija kao sredstva koje potpomaže učenju s kritičkim osvrtom i praksi, kao i većoj transparentnosti i povjerenju između svih sudionika uključenih u obrazovanje i zapošljavanje.

To će se postići kroz strukturiranje zajednice europskih ePortfolio stručnjaka i korisnika preko tzv. Learning Community Portala kao središnjeg mjesta za objavu, dijeljenje i recenziju podataka i resursa vezanih uz ePortfolio praksu i tehnologiju.

Fotografije s Kick-off sastanka